Podopieczni ŚDS-ów z Koła i Dębna Królewskiego podziwiali zabytki stolicy

0
138

Grupa uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole i w Dębnie Królewskim wraz z opiekunami, udała się do Warszawy celem zwiedzenia najważniejszych zabytków i ciekawych miejsc stolicy. Wyjazd to również integracja społeczna, możliwość nabywania nowych umiejętności społecznych i nawyków.

Uczestnicy zwiedzili plac Marszałka Józefa Piłsudskiego: Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski z imponującą XIX-wieczną fontanną i gmach Metropolitan z nowoczesną „tańczącą fontanną”. Byli na Starym Mieście, podziwiali m.in. Kolumnę Zygmunta, katedrę św. Jana, Barbakan, pomnik Małego Powstańca i pomnik Jana Kilińskiego.

Grupa chętnych osób wjechała windą na taras widokowy, znajdujący się na najwyższym polskim budynku Pałacu Kultury i Nauki. Wrażenia widokowe zapierały dech w piersiach.

Na zakończenie wycieczki cała grupa spacerowała po Łazienkach Królewskich, podziwiając przyrodę i zabytki, a potem z bagażem doświadczeń i wiedzy szczęśliwie wróciliśmy do Koła.

źródło i zdjęcie: ŚDS w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here