Podopieczni MUKS „Huragan” Koło w ciągu dwóch lat zdobyli aż 70 medali!

1
280
Materiał pochodzi i jest finansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Materiał pochodzi i jest finansowany przez KW Stowarzyszenie Kolanie

Kolekcją około 70 medali, zdobytych tylko podczas wyjazdowych zawodów, pochwalić się mogą podopieczni Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Huragan” Koło. Zważywszy na fakt, że stowarzyszenie istnieje i trenuje młodych adeptów pływania dopiero od dwóch lat, należy stwierdzić, że wyniki są imponujące. Tymczasem w Kole niewiele osób wie, że ta dyscyplina sportu świetnie się rozwija i przynosi naszemu miastu powodów do dumy.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Huragan” Koło istnieje od stycznia 2016 roku. Niemal od chwili, gdy stowarzyszenie zostało zarejestrowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, zajmuje się nauką pływania. – Zależało nam na tym, aby skupić w nim najmłodsze dzieci, a szkolenie prowadzić profesjonalnie i zgodnie z zasadami panującymi w sporcie. A za cel stawiamy sobie wychowanie młodego pokolenia dobrych pływaków – powiedział prezes MUKS „Huragan”, Michał Oczkowski.

W lutym 2016 ruszyła nauka pływania pierwszych grup, przede wszystkim z roczników 2008, 2009 i 2010. Treningi trwały niemal rok, zanim podopieczni klubu pojechali na pierwsze zawody. Było to w Grudziądzu, w listopadzie 2016 roku. – Chcieliśmy pokazać naszym młodym wychowankom, jak wyglądają i przebiegają takie zawody, a przede wszystkim pragnęliśmy, aby poczuli smak rywalizacji i sprawdzili własne umiejętności. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu udało nam się wtedy wywalczyć trzy medale. Były to dwa krążki brązowe i jeden srebrny. To był ogromny powód do dumy dla naszych podopiecznych, którzy doświadczyli pierwszych sukcesów.

Materiał pochodzi i jest finansowany przez KWW Katarzyny Hamigi
Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

W 2017 roku, pierwsze wyjazdowe zawody, w których wystartowali podopieczni MUKS-u „Huragan” odbyły się 1 kwietnia, w Rypinie. – To były bardzo poważne zawody, a jeśli chodzi o najmłodszych adeptów pływania, najpoważniejsze w kraju. Spotykamy na nich pływackie perełki. Tym większa była nasza satysfakcja, gdy z Rypina wróciliśmy z jednym medalem, a ponadto zadowolenia dostarczyły nam wysokie lokaty naszych wychowanków. Czwarte i piąte miejsca na turnieju tej rangi są bowiem powodem do dumy, a przede wszystkim źródłem motywacji, by formę i wyniki nadal poprawiać. A ponieważ poczuliśmy smak sportowej rywalizacji i nabraliśmy ochoty na kolejne sukcesy, kontynuowaliśmy treningi z dużym zapałem. Zauważyliśmy także, że klub cieszy się coraz większym zainteresowaniem, i że rodzice przyprowadzają do nas swoje pociechy, a one chętnie angażują się w treningi – dodaje Michał Oczkowski.

Kolejne wyjazdy, które dostarczyły podopiecznym i ich rodzicom wiele frajdy, i z których wrócili bardzo zadowoleni, odbyły się w Kaliszu. Przywieźli z nich bowiem aż 12 medali! – Mamy świadomość, że to nie były zawody najwyższej rangi, ale pozwoliły nam znów poczuć zadowolenie z tego, co robimy, a co najważniejsze, dały energię do dalszego działania.

Następne były zawody w Koninie, gdzie w dodatkowej konkurencji 50 metrów, o puchar prezesa klubu „Iskra”, trzech zawodników „Huraganu”, którzy wzięli udział w rywalizacji, wywalczyło medale. – Fakt zdobycia trzech krążków – różnych kruszców – w trzech startach znów dostarczył nam wiele radości – dodaje prezes „Huraganu”. Kolejna rywalizacja w Koninie, która miała miejsce jesienią 2017, a do której „Huragan” wystawił 8 zawodników pozwoliła wywalczyć mu aż 6 miejsc na podium.

W tym roku podopieczni MUKS „Huragan” byli m.in. na zawodach w Poznaniu. Jeden z wychowanków stylem zmiennym zdobył złoto, a ponieważ w drugim starcie na 50 metrów stylem dowolnym zajął drugie miejsce, został wybrany najlepszym zawodnikiem ogólnopolskiego turnieju.

Zawody w Rypinie przyniosły młodym kolskim pływakom kolejne dwa medale – srebro i brąz. Poza tym kilka razy otarli się o podium, zajmując czwarte miejsce. – Nie jechaliśmy na nie w bojowych nastrojach, bo mamy świadomość, że w innych klubach trenuje się więcej. My mamy zajęcia 3-4 razy w tygodniu, co tak naprawdę w pewnym wieku już jest za mało. W dużych klubach, które współpracują ze szkołami, gdzie są klasy sportowe treningi odbywają się nawet 11 razy w tygodniu. Biorąc zatem to pod uwagę, z osiągnięć naszych wychowanków możemy być bardzo dumni – zaznacza Michał Oczkowski, dodając, że z ostatnich – kwietniowych zawodów w Koninie, zawodnicy „Huraganu” wrócili z aż 28 medalami!

Dotychczasowe sukcesy pozwalają z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość i czekać na następne bardzo dobre sportowe rezultaty. Aktualnie najmłodsi w „Huraganie” to sześciolatkowie, czyli maluchy urodzone w 2012 roku, które prezentują umiejętności pozwalające im pływać na niecce sportowej. Obecnie klub skupia około 70 członków-uczestników, czyli dzieci, których reprezentują rodzice i prawni opiekunowie. Szkoleniem młodych adeptów pływania zajmują się Michał Oczkowski, Jan Wojciechowski oraz Eryk Tomaszewski. Wielkim wyróżnieniem jest to, że MUKS „Huragan” Koło został zauważony przez Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki. – To dla nas ogromny powód do dumy. Cieszymy się, że mamy takie dzieci, i że jesteśmy w stanie wyszukiwać pływackie talenty. Najważniejsze jest jednak to, że nasze perełki chcą trenować i systematycznie poprawiać wyniki. Stawiamy na sukcesywny progres, ale przypominamy też naszym podopiecznym, że pierwsze miejsca na zawodach nie są najważniejsze. Liczy się przede wszystkim systematyczny rozwój – mówi Michał Oczkowski.

zdjęcia wykonane podczas zawodów, w Rypinie, Inowrocławiu, Kaliszu, Koninie, Bydgoszczy i Mogilnie, których uczestniczyli podopieczni klubu: archiwum MUKS „Huragan” Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here