Podawał się za policjanta i próbował wyłudzić pieniądze

0
115
IMG_3923

Do drzwi 77-letniej mieszkanki gminy Grzegorzew zapukał 27-letni mieszkaniec tej samej gminy. Seniorka nie chciała otworzyć nieznajomemu, lecz ten podał, że jest policjantem i przyszedł porozmawiać o problemach z prawem wnuka kobiety.

Starsza pani nabrała zaufania i wpuściła mężczyznę do domu, który oznajmił, że mieszkający z nią wnuk ma zobowiązania finansowe wobec Policji, a ponieważ się z nich nie wywiązuje, to dług muszą oddać jego najbliżsi.

Dodał, że mężczyzna zalega z kwotą 2 000 złotych. Kobieta oświadczyła jednak, ze nie ma takiej sumy, ale przybyły nie dawał za wygraną i domagał się od kobiety takiej kwotę, jaką ma przy sobie. Gdy odmówiła, zdenerwował się i zaczął straszyć, iż sprawi, że teraz również będzie miała problemy. Nie wiadomo, czym by się skończyła ta niespodziewana i niemiła wizyta, gdyby do domu nie wrócił wnuk starszej pani. Na jego widok fałszywy funkcjonariusz uciekł.

Przybyli na miejsce policjanci, dzięki pomocy i wskazówkom 29-letniego wnuka seniorki, szybko ustalili tożsamość oszusta. W chwili zatrzymania miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu 27-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew usłyszał zarzuty zmuszania do określonego zachowania, za które Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP w Kole


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here