Podał koleżance środki odurzające. 15-latka z zatruciem trafiła do szpitala

0
334

Niemal cztery gramy marihuany znaleźli kolscy policjanci podczas przeszukania pokoju zajmowanego przez 16-letniego chłopaka. Ponadto młody człowiek podał innej substancji odurzającej swojej koleżance. Nastolatek został przesłuchany i stanie przed sądem rodzinnym.

Przeszukanie mieszkania 16-latka miało związek ze sprawą nastolatki, która 27 października br. trafiła do szpitala z objawami zatrucia organizmu. Tego dnia policjanci kolskiej jednostki zostali powiadomieni przez personel tutejszego szpitala, że stan psychofizyczny 15-letniej pacjentki wskazuje, iż dziewczyna może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci ustalili, że 16-latek podał swojej młodszej koleżance nieokreśloną jeszcze substancję, najprawdopodobniej jeden z tzw. dopalaczy, po którym dziewczyna natychmiast źle się poczuła. Jej stan okazał się na tyle poważny, że została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania chłopaka. W pokoju młodzieńca stróże prawa znaleźli kilka gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. 16-latek został przesłuchany przez policjantów Zespołu ds. Nieletnich i Patologii w charakterze sprawcy czynu karalnego. Chłopak usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających osobie małoletniej oraz bezpośredniego narażenia jej na utratę życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za swój czyn odpowie przed sądem. Jak wynika z ustaleń podjętych przez kolskich policjantów, chłopak już wcześniej wdawał się w konflikt z prawem. Sąd rodzinny może, jako najmniej dotkliwy dla sprawcy środek wychowawczy, udzielić nieletniemu upomnienia, ale może również orzec nadzór kuratora, a nawet umieścić małoletniego w zakładzie poprawczym.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here