Po raz kolejny pobiegli Tropem Wilczym [FOTO]

0
505
186 uczestników przekroczyło linię mety podczas biegów na dwóch dystansach, które dziś przeprowadzone zostały w ramach tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym. Sportowe wydarzenie było jednym z punktów obchodów VI Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Pierwszy bieg rozegrany został a dystansie 1963 metry. Jego długość jest symboliczna. – W 1963 roku zginął ostatni żołnierz powstania antykomunistycznego, Józef Franczak ps. Lalek – wyjaśnił starosta kolski, Robert Kropidłowski, który towarzyszył biegaczom na stadionie MOSiR-u, i wraz z zastępcą burmistrza, Lechem Brzezińskim, dyrektorem, Jarosławem Kawką oraz prezesem Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci”, Sławomirem Grabowiczem, wręczał zwycięzcom dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów.
W kategorii kobiet, na wspomnianym wyżej dystansie, na najwyższym stopniu podium, stanęła Michalina Walczak-Pecyna. Drugie miejsce zajęła Dominika Walczak, a trzecie – Małgorzata Nowacka. Wśród mężczyzn, jako pierwszy na mecie, zameldował się Dominik Torzewski. Tuż za nim przybiegli Konrad Nitecki i Jakub Olczak.
Bieg Tropem Wilczym przeprowadzony został także a dystansie 5 km. W kategorii kobiet najszybciej odcinek ten pokonała Justyna Wałowska, a za nią linię mety przekroczyły Daria Wieczorek i Monika Wojciechowska. W grupie mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Sawicki przez Dominikiem Urbaniakiem i Jackiem Rusinem.
Specjalne dyplomy odebrali także najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu. Byli to 3,5-letni Rafał Kujawski i pan Wojciech Raczak.
Specjalne wyróżnienia otrzymali też biegacze, którzy trud włożyli w przygotowanie historycznego stroju. Byli to Izabela Kowalewska, Michał Grabowicz i Przemysław Bukowicki, którzy gratulacje odebrali m.in. od dyrektorów PiMBP w Kole, Aleksandry Kowalskiej i MTC w Kole, Tomasza Nuszkiewicza.
Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here