Po raz kolejny pobiegli Tropem Wilczym [FOTO]

0
653
186 uczestników przekroczyło linię mety podczas biegów na dwóch dystansach, które dziś przeprowadzone zostały w ramach tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym. Sportowe wydarzenie było jednym z punktów obchodów VI Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Pierwszy bieg rozegrany został a dystansie 1963 metry. Jego długość jest symboliczna. – W 1963 roku zginął ostatni żołnierz powstania antykomunistycznego, Józef Franczak ps. Lalek – wyjaśnił starosta kolski, Robert Kropidłowski, który towarzyszył biegaczom na stadionie MOSiR-u, i wraz z zastępcą burmistrza, Lechem Brzezińskim, dyrektorem, Jarosławem Kawką oraz prezesem Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci”, Sławomirem Grabowiczem, wręczał zwycięzcom dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów.
W kategorii kobiet, na wspomnianym wyżej dystansie, na najwyższym stopniu podium, stanęła Michalina Walczak-Pecyna. Drugie miejsce zajęła Dominika Walczak, a trzecie – Małgorzata Nowacka. Wśród mężczyzn, jako pierwszy na mecie, zameldował się Dominik Torzewski. Tuż za nim przybiegli Konrad Nitecki i Jakub Olczak.
Bieg Tropem Wilczym przeprowadzony został także a dystansie 5 km. W kategorii kobiet najszybciej odcinek ten pokonała Justyna Wałowska, a za nią linię mety przekroczyły Daria Wieczorek i Monika Wojciechowska. W grupie mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Sawicki przez Dominikiem Urbaniakiem i Jackiem Rusinem.
Specjalne dyplomy odebrali także najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu. Byli to 3,5-letni Rafał Kujawski i pan Wojciech Raczak.
Specjalne wyróżnienia otrzymali też biegacze, którzy trud włożyli w przygotowanie historycznego stroju. Byli to Izabela Kowalewska, Michał Grabowicz i Przemysław Bukowicki, którzy gratulacje odebrali m.in. od dyrektorów PiMBP w Kole, Aleksandry Kowalskiej i MTC w Kole, Tomasza Nuszkiewicza.
Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.