Po raz kolejny edukowali dzieci na ulicy

0
119
317-257013

Po raz kolejny edukowali dzieci na ulicy. Była to kolejna już edycja akcji pracowników Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, którzy organizują „Ulicznych Pedagogów” od wielu lat. Do przedsięwzięcia chętnie przyłączają się policjanci Wydziału Prewencji kolskiej jednostki, którzy edukują najmłodszych mieszkańców, jak bezpiecznie spędzać wolny czas w domu oraz podczas zabawy z rówieśnikami na wolnym powietrzu.

W tym roku odbyły się już dwa takie profilaktyczne spotkania. Jedno w lipcu,drogie w sierpniu

W trakcie edukacyjnego spotkania funkcjonariusze Zespołu Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, wspólnie z dzielnicowymi, przypomnieli dzieciom reguły prawidłowego korzystania z dróg publicznych przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego z wykorzystaniem „Miasteczka Umiejętności Drogowych”. Podkreślili również jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, które dla bezpieczeństwa warto zakładać nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miejscach niedostatecznie oświetlonych. Mundurowi poinformowali o zasadach bezpiecznej zabawy na powietrzu, zasadach bezpiecznej kąpieli w morzu lub jeziorze oraz o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z internetu. Ponadto kolscy stróże prawa sprawdzili wiedzę dzieci z zakresu wzywania pomocy i znajomości numerów alarmowych. Nie lada atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu i wyposażenia policyjnego oraz możliwość zwiedzenia wnętrza policyjnych radiowozów

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Uliczni pedagodzy rok temu – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here