Po raz czwarty zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

0
192
DSC05518

Po raz czwarty w Kole będzie miała miejsce akcja „Nazywam się Miliard. One Billion Rising”. To przedsięwzięcie przeciwko przemocy wobec kobiet, ale też okazujące wsparcie i solidarność z osobami, które takiej przemocy doświadczyły lub doświadczają.

W piątek, 14 lutego, czyli w walentynki, odbędzie się w wielu miastach w Polsce i na świecie, a jej elementem wspólnym – tak, jak dotychczas – będzie taniec do specjalnej choreografii.

W latach ubiegłych, w Kole, za każdym razem, swą solidarność i sprzeciw wobec przemocy manifestowało kilkadziesiąt kobiet, które tańczyły zarówno przed ratuszem, jak i siedzibą Starostwa Powiatowego w Kole. W tym roku, podobnie jak w 2019, dziewczęta i kobiety zatańczą przed miejskim ratuszem.

Trwają próby tańca. Ostatni trening odbędzie się w niedzielę, 9 lutego br., o 10.30, w salce fitnessu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.

W całej Polsce akcję „Nazywam się Miliard. One Billion Rising” prowadzi Fundacja Feminoteka, a w Kole – Adrianna Brzoska, która jest koordynatorką organizacji w naszym mieście, i która nadal zaprasza wszystkie chętne panie do dołączenia do wspólnego tańca i udziału w akcji.

Czytaj o akcjach w 2018 i 2019 roku:

Zatańczyły przeciwko przemocy wobec kobiet. One Billion Rising po raz drugi w Kole

Po raz trzeci zatańczyły przeciwko przemocy wobec kobiet

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here