Planetobus pojawił się w Brdowie [FOTO]

0
173
DSC
DSC

Planetobus pojawił się w Brdowie. Jego przyjazd jest kolejnym etapem współpracy miejscowej szkoły z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ogromną rolę w sprowadzeniu Planetobusa odegrał pan Michał Kazimierczak z Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”, przy dużym wsparciu Jarosława Gałązki. Zapytali mnie, czy chciałbym w naszej szkole gościć Planetobus. Oczywiście, przyjąłem to z wielkim zadowoleniem poinformował dyrektor Dariusz Racinowski, przypominając, że w ubiegłym roku do szkoły zawitał Naukobus.

Planetobus to duży namiot w kształcie półkuli. Osoby, które się w nim znajdą, mają okazję odbyć podróż po niebie, zobaczyć gwiazdy, wylądować na Księżycu, podejrzeć, jak wyglądają inne planety naszego Układu Słonecznego i galaktyki.

W pierwszym seansie, który trwał 45 minut, wczoraj, uczestniczył wójt gminy Babiak, Wojciech Chojnowski. Zanim jednak z grupą pierwszo- i drugoklasistów wszedł do wnętrza, powitał wszystkich i życzył ciekawych doznań.

Pierwszego dnia z atrakcji Planetobusa mogli skorzystać uczniowie SP w Brdowie oraz przedszkolaki, a dziś wychowankowie z placówek w Babiaku, Bogusławicach oraz Korzecznika w gminie Kłodawa.

W ubiegłym roku szkołę w Brdowie odwiedził Naukobus. Obie wizyty to punkty realizowanego w placówce projektu edukacyjnego. Ale jest coś jeszcze. – Nawiązaliśmy współpracę z Klubem Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”, i właśnie w jej ramach robiliśmy zdjęcia Ziemi ze stacji kosmicznej. Niektóre są naprawdę piękne – mówi dyrektor Dariusz Racinowski, zaznaczając, że w planach jest organizacja wystawy tych fotografii na początku nowego roku szkolnego. Inicjatorzy przyjazdu Planetobusa mają też zamiar nawiązać kolejny raz bezpośrednie połączenie ze stacją kosmiczną.Ponadto nasza nauczycielka, Wiesława Nadolna, realizuje innowację pedagogiczną związaną z poznawaniem kosmosu, a dodatkowo planujemy nawiązać współpracę z ojcem Hieronimem, paulinem z brdowskiego klasztoru, który od lat pasjonuje się krótkofalarstwem i ma w tej dziedzinie wiele osiągnięćpoinformował dyrektor Racinowski, zdradzając, że myśli o spotkaniach duchownego z brdowską młodzieżą na ten temat.

zdjęcia: SP w Brdowie, okrągłemiasto.pl

O wizytach Naukobusa w Brdowie i Kole czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here