Pijany, z zakazem prowadzenia pojazdów, sprawcą kolizji

0
153

Policjanci z kolskiej drogówki, w środę, 21 października, tuż przed godziną 18.00, zostali wezwani do kolizji, której sprawca oddalił się z miejsca jej spowodowania. Zgłaszającego oraz sprawcę funkcjonariusze zastali w miejscowości Lubiny. Jak się okazało, kierujący pojazdem marki Renault, podczas skrętu w lewo, uderzył w bok citroena. 55-latek odjechał z miejsca zdarzenia, a gdy policjanci go odszukali, nie mieli wątpliwości, że jest pod wpływem alkoholu. Wysiadając z samochodu, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 55-latek, od kilku miesięcy, ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej kierował samochodem „na podwójnym gazie”.

Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca zostanie ukarany za spowodowanie kolizji drogowej oraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący musi liczyć się z możliwością przedłużenia zasądzonego zakazu oraz z nałożeniem wysokich kar pieniężnych.

Kolejny raz policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub też giną osoby niewinne, które niczemu nie zawiniły, tylko napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here