Pijany, z zakazem prowadzenia pojazdów, sprawcą kolizji

0
172

Policjanci z kolskiej drogówki, w środę, 21 października, tuż przed godziną 18.00, zostali wezwani do kolizji, której sprawca oddalił się z miejsca jej spowodowania. Zgłaszającego oraz sprawcę funkcjonariusze zastali w miejscowości Lubiny. Jak się okazało, kierujący pojazdem marki Renault, podczas skrętu w lewo, uderzył w bok citroena. 55-latek odjechał z miejsca zdarzenia, a gdy policjanci go odszukali, nie mieli wątpliwości, że jest pod wpływem alkoholu. Wysiadając z samochodu, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 55-latek, od kilku miesięcy, ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej kierował samochodem „na podwójnym gazie”.

Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca zostanie ukarany za spowodowanie kolizji drogowej oraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący musi liczyć się z możliwością przedłużenia zasądzonego zakazu oraz z nałożeniem wysokich kar pieniężnych.

Kolejny raz policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub też giną osoby niewinne, które niczemu nie zawiniły, tylko napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę.

źródło: KPP w Kole