Pijany sprawca kradzieży roweru trafił do aresztu

0
90

O pomoc do babiackich policjantów zgłosił się wczoraj, tj. 7 września, w godzinach popołudniowych młody mężczyzna, który oświadczył, że skradziono mu rower zaparkowany w parku przy placu Wolności w Babiaku.

Po otrzymaniu informacji babiaccy policjanci rozpoczęli zbieranie informacji potrzebnych do odzyskania jednośladu i zatrzymania sprawcy kradzieży. Jak się okazało, dobre rozpoznanie pomogło dzielnicowemu w wytypowaniu osoby podejrzanej o ten czyn. Był nim 35-latek, który ukrył rower w pomieszczeniu gospodarczym, a sam kompletnie pijany poszedł spać.

Policjanci odzyskali skradziony 18-latkowi pojazd, a podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży mienia o wartości około 1 000 złotych. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że okazja czyni złodzieja. Unikajmy zatem sytuacji, w której nasza własność pozostawiona byłaby, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony. W przypadku rowerów zainwestujmy w profesjonalne blokady lub linki rowerowe, a zostawiając jednoślad nawet na moment, przypnijmy go do nieruchomych części otoczenia.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here