Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie

0
344

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, tj. 20 lutego br., tuż przed godziną 14.00. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w płot jednej z posesji na terenie gminy Osiek Mały. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że 26-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna zostanie ukarany mandatem. Poniesie jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według Kodeksu karnego grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Policjanci wciąż apelują o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Po alkoholu, nie wsiadaj za kierownicę! Odłóż kluczyki lub oddaj komuś innemu na przechowanie. Jeżeli musisz pilnie gdzieś jechać, poproś kogoś, by cię tam zawiózł. Pamiętaj, że jako uczestnik ruchu drogowego nie jesteś sam, a od twojej odpowiedzialności może zależeć czyjeś życie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here