Pijany kierowca uciekał, pasażer miał narkotyki. Obaj staną przed sądem

0
327

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwa, których dopuścił się 20-letni mieszkaniec gminy Dąbie uciekający przed policją w sobotnie popołudnie samochodem marki Volvo. Pasażer pojazdu natomiast odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

W sobotnie popołudnie, 26 sierpnia br., w miejscowości Chruścin, policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego pojazdem marki Volvo, w którym znajdowało się czterech młodych mężczyzn. Pomimo podania przez policjanta sygnału do zatrzymania się, kierowca gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący nadal nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie. Ucieczka nie trwała długo. Kierujący samochodem stracił panowanie nad samochodem, wypadł z jezdni na pobliskie pole, z którego nie był już w stanie wyjechać.

Szybko okazało się, że uciekinier był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 20-latka prawie dwa promile alkoholu. Ale stan nietrzeźwości kierowcy nie był jedynym powodem próby ucieczki przed patrolem. Mundurowi w aucie znaleźli bowiem znaczną ilość białego proszku oraz woreczki z zawartością suszu roślinnego należące do jednego z pasażerów. Wstępne badanie wykazało, że są to narkotyki – amfetamina i marihuana. Zabezpieczona ilość amfetaminy wystarczyłaby do jednorazowego odurzenia ponad 600 osób. 19-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbie, który posiadał narkotyki, przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kierujący volvo młody mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli, co w znowelizowanym kodeksie karnym jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here