Pijani i bez prawa jazdy zatrzymani

0
106
pijani
pijani

Pijani i bez prawa jazdy poruszali się po drogach powiatu kolskiego. Mowa o dwóch kierowcach, którzy byli sprawcami zdarzeń i trafili w ręce mundurowych.

Pijani i bez prawa jazdy sprawcami zdarzeń na drodze

Pierwszy, na terenie gminy Kłodawy, 4 czerwca br., był sprawcą kolizji drogowej. 40-letni mieszkaniec gminy Chodów, kierując samochodem marki Opel Astra, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci, którzy przybyli na miejsce sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie stwierdziło, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 40-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia, 6 godzin później, na terenie gminy Babiak, kolejny nietrzeźwy kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 68-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały również nie posiadał prawa jazdy, a w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne czyny obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat dwóch, wysokie grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

W związku z tymi zdarzeniami policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub giną osoby niewinne. Policjanci apelują zatem o rozsądek.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Czytaj więcej o pijanych użytkownikach dróg

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here