Po raz pierwszy turniej wiedzy o pożarnictwie został przeprowadzony w Kole

0
107
W miniony piątek, 9 marca br., odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, zorganizowane przez burmistrza miasta Koła wraz z Zarządem Gminnym Oddziału Miejskiego OSP RP. W turnieju, który rozegrał się w siedzibie OSP Koło nad Wartą, udział wzięło 21 uczestników, w tym dwoje reprezentantów II grupy wiekowej i dziewiętnaścioro przedstawicieli III grupy wiekowej. Zabrakło chętnych uczniów z I grupy, czyli z klas I-VI szkół podstawowych.
Do eliminacji powiatowych, z II grupy wiekowej (klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz klasy II i III szkół gimnazjalnych), zakwalifikował się Dominik Tęgos ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, który zdobył 18 punktów. W III grupie wiekowej (szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne) najwięcej punktów zgromadziła Izabela Koralewska – 37. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Budce – 35 punktów, a trzecie – Gabrielowi Czerczakowi – 34 punkty.
Komisja oceniająca podkreśliła dużą wiedzę młodzieży z zakresu przepisów przeciwpożarowych, technik pożarniczych i tradycji ruchu strażackiego.  Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” po raz pierwszy organizowany był na terenie miasta Koła. Dość obszerna i trudna tematyka zapewne miała wpływ na to, że zabrakło uczestników szkół podstawowych klas I-VI, a uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych było tylko dwóch.
W związku z powyższym organizatorzy turnieju podziękowali opiekunom grup przybyłych na eliminacje, a w szczególności Sebastianowi Kalinowskiemu, opiekunowi Dominika Tęgosa oraz Jakuba Szuszwedyka, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, za zachęcenie i przygotowanie ich do turnieju. Chłopcy byli jedynymi uczestnikami turnieju w II grupie wiekowej.
Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku turniej będzie się cieszył większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Dla uczestników oraz opiekunów zastępca burmistrza Koła ufundowała nagrody, których uroczyste wręczenie nastąpi niebawem w ratuszu.
źródło: UM w Kole, zdjęcia: OSP Koło nad Wartą

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here