Pierwszy taki sukces w historii konkursu „SKO Blog Miesiąca”!

0
249

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Mikołaja w Kole, które bardzo aktywnie działają w SKO, zostały nagrodzone tytułem „SKO Blog Miesiąca Września.”

Konkurs „SKO Blog Miesiąca” ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO. W rywalizacji uczestniczą szkoły z całej Polski, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Co miesiąc w danym roku szkolnym, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana komisja konkursowa dokonuje oceny blogów.

Działania zrealizowane we wrześniu 2018 roku przez SP nr 2 i SOSW, opisywane następnie na stronach szkolnego bloga, doprowadziły do zdobycia głównej nagrody. Sukces jest tym większy, że po raz pierwszy zwyciężyły dwie szkoły z naszego miasta. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym obie szkoły zdobyły już tytuł „SKO Blog Miesiąca” – SP nr 2 „Blog Miesiąca Listopada 2017” a SOSW „Blog Miesiąca Marca 2018”.

Sięgnięcie po tegoroczną nagrodę główną związane jest także z wygraniem bonów do sklepów sieci Empik i gadżetów. Co ważne, prowadzone przez szkoły blogi przyczyniają się również do promocji miasta, co widać po wielu pozytywnych wpisach internautów z całej Polski.

Opiekunowie SKO w SP nr 2 oraz w SOSW w Kole bardzo dziękują wszystkim, którzy odwiedzają i głosują na szkolnego bloga.

źródło i zdjęcie: SOSW w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here