Pierwsza niedziela na kolskiej wieży!

0
139

Pomysł Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła, aby pierwszy w tym roku Dzień Otwartej Wieży, czyli możliwość zwiedzenia baszty kolskiego ratusza i podziwiania z jej szczytu piękna nadwarciańskich krajobrazów, połączyć z celebrowaniem Dnia Dziecka okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki burmistrzowi Krzysztofowi Witkowskiemu milusińscy otrzymali gadżety promujące królewski gród. Muzeum Technik Ceramicznych w Kole też uczestniczyło w tej imprezie, udostępniając swoją stałą wystawę „Fajans kolski – formy, dekoracje, techniki zdobnicze” im. Czesława Freudenreicha.

Wchodzący na ratuszową wieżę odwiedzający mogli też obejrzeć stworzoną przez Piotra Śniegockiego wystawę dawnych maszyn rolniczych produkowanych w kolskiej fabryce Michała Ostrowskiego – pierwszego kolskiego burmistrza po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. i wieloletniego naczelnika Ochotniczej Straży Ogniowej.

źródło i zdjęcia: MTC w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here