Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate

0
101

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w konkurencjach Kata i Kumite odbyły się w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Ich organizatorem był Kolski Klub Sportów Walki, pod kierownictwem Sensei Marleny i Krzysztofa Wojewodów, a współorganizatorem kolski MOSiR. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Koła, a obowiązki sędziego głównego turnieju pełnił Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan.

W zmaganiach udział wzięło ponad 200 zawodników reprezentujących kluby OYAMA Karate z Koła, Konina, Turku, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Wrocławia, Poznania, Legionowa, Herb, Stargardu i Darłowa.

Mistrzostwa rozpoczęli zawodnicy startujący w konkurencji KATA. Równolegle na trzech stanowiskach 100 uczestników turnieju prezentowało swoje umiejętności, walcząc o zwycięstwo w pięciu kategoriach wiekowych. Po zakończeniu ich zmagań i wręczeniu nagród nastąpiła krótka przerwa, po której przystąpiono do rywalizacji w konkurencji LEKKI KONTAKT I SEMI KNOCKDOWN. W tej części imprezy ponad 100 karateków toczyło zacięte boje na dwóch polach walki, wywołując wiele emocji wśród zgromadzonej w hali publiczności. Kolscy reprezentanci wywalczyli łacznie 15 medali. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i puchary. Organizację imprezy wsparła Gmina Miejska Koło i Powiat Kolski.

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate – medalowe miejsca kolskich zawodników

KONKURENCJA SEMI-KNOCKDOWN

2. miejsce – Michalczyk Miłosz, Żabierek Dominik;

3. miejsce – Wasielewska Maria;

KONKURENCJA LEKKI KONTAKT

1. miejsce – Wiśniewska Martyna, Czupryński Patryk, Waberski Adam;

2. miejsce – Nawakowski Bartosz, Łukaszewska Julia, Kokocińska Wiktoria;

3. miejsce – Niżewska Maja, Stasiak Hubert, Zalas Kacper;

KONKURENCJA KATA

2. miejsce – Wasielewska Maria;

3. miejsce – Niżewska Maja, Michalczyk Miłosz;

Tuż za podium sklasyfikowani zostali Panek Kornelia, Walczak Zuzanna i Lewandowski Wiktor.

źródło: Kolski Klub Sportów Walki, zdjęcia: Adriana Wojewoda

Zobacz więcej: Kolski Klub Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here