OSP Grzegorzew też otrzyma nowy samochód!

0
110
2

OSP Grzegorzew niebawem wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Podobnie jak OSP „Koło nad Wartą”, ona też znalazła się na liście jednostek, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Kwota dotacji opiewa na 560 000 złotych.

Czytaj także: OSP „Koło nad Wartą” będzie mieć nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Do tej kwoty 200 000 złotych dołoży grzegorzewski samorząd. Środki są zabezpieczone w budżecie, a podczas sesji zaplanowanej na 26 maja br., kwota ta zostanie przeznaczona jako wkład własny na zakup pojazdu.

Warto przypomnieć, że grzegorzewscy druhowie aktualnie dysponują czterema samochodami: średnim, lekkim, operacyjnym oraz 30-letnim ciężkim. I to właśnie ten z 1990 roku zostanie wymieniony na nowy.

Zadowolenia z tego faktu nie kryją zarówno druhowie, jak i wójt gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, która podkreśla, że na zakup nowego samochodu wszyscy w gminie długo czekali.

OSP Grzegorzew to jednostka z tradycjami. W tym roku obchodzić będzie 110. rocznicę założenia. Od 1995 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Prezesem OSP jest dh Wojciech Piskorski, a naczelnikiem jednostki dh Michał Sucina.

zdjęcie: Urząd Gminy w Grzegorzewie