Orkiestra Dęta OSP w Kole znów z nagrodą!

0
209
IMG_9768

Orkiestra Dęta OSP w Kole wzięła udział w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Paradnych Orkiestr Dętych w Ustce i Rowach. To była dla naszych muzyków szczęśliwa edycja tego wydarzenie, choć nie aż tak, jak ta w 2012 roku, gdy kolska orkiestra sięgnęła po zwycięstwo. Tym razem nasz zespól cieszył się z drugiego miejsca i nagrody pieniężnej. I choć do pełni szczęścia troszeczkę zabrakło, to kapelmistrz Krzysztof Lityński jest dumny z muzyków i ich umiejętności. Orkiestra wypadła świetnie. Jest doskonale przygotowana. Myślimy o tym, by repertuar, z którym wystąpiliśmy w Ustce i Rowach, powtórzyć w innej dużej imprezie nawet za granicą – powiedział, dodając, że aktualnie zespół intensywnie pracuje. W tym roku wakacje są bardzo pracowite. Do festiwalu przygotowywaliśmy się cały miesiąc, od 16 lipca. Próby mieliśmy codziennie, z wyjątkiem niedzieli. Aktualnie przebywamy w Kaliszu na zaproszenie organizatorów XI Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych. Dzieje się zatem bardzo dużo. Mamy kontakt z profesorami z największych ośrodków akademickich, więc podpatrujemy, chodzimy na lekcje i wyciągamy z zajęć maksimum wiedzy. Do końca wakacji chcemy wykorzystać wolny czas na edukację, ale także na wypoczynek. Chwilę relaksu mieliśmy nad morzem – zdradził Krzysztof Lityński.

W muzycznej rywalizacji nad morzem, oprócz kolskiego zespołu, udział wzięły orkiestry z Lublińca, Sokółki oraz gmin Jasienica i Wejherowo. Wygrała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Poza konkursem zagrała Ustecka Orkiestra Dęta.

zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Inne wydarzenia z udziałem kolskiej orkiestry – szukaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here