Odzew i skala zadziwiły! Akcja „Podziel się włosem” w Kole podsumowana! Aż 86 osób pomogło chorym na raka dzieciom!

0
650

Aż 86 osób wzięło udział w akcji na rzecz chorych na raka dzieci, które po chemioterapii straciły włosy. To efekt przedsięwzięcia, które 15 czerwca br. odbyło się w Kole z inicjatywy Stowarzyszenia „W Koło Pomagam”. Wszystkie włosy odebrała już prezes Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI”, Ewa Ozga, która w tym tygodniu odwiedziła nasze miasto.

Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI” z siedzibą w Nysie, w województwie opolskim, działa od 2014 roku. Od tego czasu wykonało około 130 peruk, które całkowicie bezpłatnie zostały przekazane chorym na raka dzieciom z całej Polski. – Wystarczy, że dziecko, które peruki potrzebuje, zostanie zgłoszone – powiedziała prezes organizacji, Ewa Ozga, która w tym tygodniu odwiedziła Koło, by odebrać zebrane podczas akcji włosy. A trzeba przyznać, że efekty przedsięwzięcia, które Stowarzyszenie „W Koło Pomagam” zorganizowało w naszym mieście, niesamowicie ją zadziwiło. Zwykle bowiem w miejscowościach wielkości Koła włosy oddaje 20-30 osób. Tymczasem u nas było ich aż 86! – Akcja w Kole przebiła wszystkie, a było ich dotychczas naprawdę wiele w całym kraju. Jesteśmy niebywale miło zaskoczeni, bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoimi włosami – powiedziała Ewa Ozga. – Przedsięwzięcie planowaliśmy wcześniej, ale w roku ubiegłym się nie udało. W tym natomiast odzew i skala akcji niesamowicie nas zaskoczyły. Już wiemy, że za rok zorganizujemy drugą edycję i mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób odda podczas niej swoje włosy – powiedział przewodniczący „W Koło Pomagam”, Jarosław Jóźwiak.

Teraz z zebranych włosów zostaną wykonane peruki. Nie czekając jednak na to, już dwie, wcześniej przygotowane przez perukarzy stowarzyszenia, zostały przekazane chorym na nowotwór dziewczętom. Jedna z nich trafiła do Mai. O akcjach charytatywnych dla dziewczynki – koncertach organizowanych przez ZSRCKU w Kościelcu oraz w MDK-u przez Stowarzyszenie „Autyzm i My” oraz Tęczowe Przedszkole, którego Maja jest wychowanką, informowaliśmy wcześniej naszych Czytelników. Teraz z pomocą dla 6-latki pospieszyło także Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI”. Perukę dla Majki odebrała jej mama, która nie kryła szczęścia i zadowolenia z tego prezentu.

Do wykonania jednej peruki wykorzystuje się włosy od 6 osób. Można je oddawać cały rok w około 300 salonach w całej Polsce. Informacji o tym, jak na bieżąco włosy w całej Polsce, w tym w Kole, są przez dziewczęta i kobiety przekazywane, można śledzić na profilach Stowarzyszenia „W Koło Pomagam” oraz Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI”. Tam też zainteresowani znajdą informację, w których salonach można włosy ścinać w szczytnym celu. Stowarzyszenie „Mówimy „NieboRakowi”, Stowarzyszenie „W Koło Pomagam”

O akcji przeprowadzonej 15 czerwca br. czytaj także: Ponad 80 osób i 25 metrów włosów! Wielki sukces pierwszej edycji akcji „Podziel się włosem”!