„Odwiedzili” mieszkanie i znaleźli 10 kg krajanki tytoniowej i 110 paczek papierosów bez akcyzy

0
310

Ponad 10 kilogramów krajanki tytoniowej i 110 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili kolscy policjanci w mieszkaniu dwojga 26-latków. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kolskiej komendy, 12 stycznia br. „odwiedzili” jedno z kolskich mieszkań, w którym – według wcześniej poczynionych ustaleń – miał znajdować się tytoń bez polskich znaków akcyzowych.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania mieszkania ujawniono 2.200 sztuk papierosów i ponad 10 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy. Po raz kolejny działania kolskich policjantów doprowadziły do wyeliminowania z obrotu handlowego nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku szacowane są na kwotę ponad 13 tys. złotych. Papierosy oraz tytoń, który zabezpieczyli funkcjonariusze trafił do policyjnego depozytu.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kobiecie i mężczyźnie poza przepadkiem zabezpieczonego mienia, grożą wysokie grzywny i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP w Kole