Odpowie przed sądem za brak blokady alkoholowej

0
196

Stróże prawa, w nocy, 12 listopada br., otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodawa doszło do nieporozumień. Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że sprawca zajścia odjechał z miejsca zdarzenia. Po chwili jednak wrócił, a wtedy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego kolskiej jednostki dokładnie sprawdzili mężczyznę. Okazało się, że 41-latek posiada prawo jazdy, lecz może kierować wyłącznie samochodem wyposażonym w blokadę alkoholową. Tymczasem samochód, którym przyjechał mężczyzna, nie był wyposażony w takie urządzenie, wobec czego kierujący popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu.

Niestety, mężczyzna niewiele zrobił sobie z grożących mu konsekwencji, ponieważ zaledwie kilka godzin później został ponownie zatrzymany do kontroli drogowej, tym razem przez kłodawskich policjantów. Poruszał się tym samym samochodem, przez co ponownie popełnił przestępstwo.

41-latek, pomimo iż był trzeźwy, stracił prawo jazdy, a o popełnionych przez niego przestępstwach, zostanie poinformowany sąd, który zdecyduje o dalszym losie mężczyzny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, względem której zastosowano sądowy zakaz prowadzenia pojazdów z uwagi na kierowanie pod wpływem alkoholu, po upływie co najmniej połowy orzeczonego wymiaru kary, może zwrócić się o warunkowe pozwolenie na prowadzenie pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową. To urządzenie techniczne, które uniemożliwia uruchomienie pojazdu, gdy poziom alkoholu w wydychanym przez kierującego powietrzu przekroczy 0,1 mg alkoholu w 1 decymetrze sześciennym.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here