O zakończonych i planowanych przedsięwzięciach w gminie Koło

0
254
DSC09738

O przeprowadzonych przedsięwzięciach oraz planowanych zadaniach, podczas minionej sesji, poinformował wójt gminy Koło Mariusz Rybczyński. I tak, środki funduszu sołeckiego posłużyły do ogrodzenia placu zabaw przy świetlicy w Skobielicach oraz do remontu podłogi w świetlicy wiejskiej w Leśnicy. Odebrane zostały roboty budowlane związane z modernizacją wspomnianego wyżej budynku w Skobielicach. W ramach zadania docieplono elewację obiektu, wymieniono okna i drzwi, wyremontowano łazienkę oraz wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych. Całkowita wartość robót to ponad 115.000 zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Samorządowcy w Stowarzyszeniu “Wielkopolska Wschodnia” złożyli wniosek na kolejne zadanie. To przebudowa świetlicy wiejskiej w Dąbrowie, która ma się odbyć z udziałem środków z PROW-u na lata 2014-2020. Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na przyszły rok.

W zakresie poprawy infrastruktury drogowej istotną informacją jest ta, że została zawarta umowa na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi wojewódzkiej nr 270. Chodzi o budowę chodnika i ścieżki rowerowej o długości 650 metrów na odcinku drogi Chojny-Koło.

W zakresie remontu dróg wykonano naprawy destruktem bitumicznym nawierzchni ciągu wewnętrznego w Przybyłowie, uzupełniono nierówności na drodze gminnej w Chojnach, dokonano wykoszenia roślinności i wycinki na odcinkach pasów dróg gminnych i wewnętrznych w miejscowościach Kiełczew Smużny Pierwszy i Aleksandrówka. Wycinka na kolejnych fragmentach trwa.

Zakończone zostały budowlane roboty drogowe polegające na przebudowie odcinka drogi gminnej. Chodzi o ulicę Słoneczną w Powierciu-Kolonii. Dokonano odbioru końcowego prac i rozliczono inwestycję, której wartość opiewa na 452.785 zł.

W kwestii dbałości o środowisko bardzo dobrą wiadomością jest ta, iż zgodnie z listą rankingową opublikowaną na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, gmina Koło otrzymała dofinansowanie do usuwania azbestu z terenu gminy w 2020 roku. Wartość projektu opiewa na 39.000 zł, co pozwoli na zebranie i zutylizowanie 140 ton tego materiału.

Ponadto włodarz powiadomił, że 21 października rozpoczęły się działania związane z przebudową odcinka sieci wodociągowej w Czołowie. Zakończona została także inwestycja polegająca na budowie Otwartej Strefy Aktywności w Kiełczewie Smużnym Pierwszym. Całkowita wartość to 95 284,15 zł. Przedsięwzięcie w 50 procentach zostało dofinansowane z Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – OSA Edycja 2019.

Czytaj więcej: OSA w Kiełczewie Smużnym Pierwszym zaprasza mieszkańców!

Na zakończenie swojego wystąpienia wójt gminy Koło zakomunikował, że październikowe wybory parlamentarne w gminie Koło przebiegły bez zakłóceń, po czym pogratulował posłowi Leszkowi Galembie ponownego wyboru. – Gratuluję i liczę na dalszą owocną współpracę – powiedział włodarz, a Leszek Galemba zadeklarował dalsze reprezentowanie ziemi kolskiej w Sejmie RP oraz wspieranie poczynań lokalnych samorządowców.

Dzień później, podczas sesji powiatowej, poseł Galemba również odebrał powinszowania. Skierowali je do niego członkowie zarządu oraz prezydium Rady Powiatu Kolskiego. Również na tym spotkaniu parlamentarzysta obiecał owocną współpracę z myślą o mieszkańcach całego powiatu.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here