O 65 km/h za szybko! Kolejny kierowca stracił uprawnienia

0
290

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 65 km/h. 51-latek zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W miejscowości Dęby Szlacheckie na terenie gminy Osiek Mały, w niedzielę, 14 października br., około 12.20, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 115 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 51-letni mieszkaniec gminy Koło. Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, mundurowi zatrzymali mu uprawnienia. Ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

Policjanci wciąż apelują o rozwagę na drodze. Nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni.

źródło: KPP w Kole