Nowy market Bricomarche powstał w Kole. Uroczyste otwarcie już się odbyło, a od jutra sklep dostępny będzie dla klientów

0
1515

Z udziałem zaproszonych gości oraz pracowników, wczoraj wieczorem, odbyła się uroczystość otwarcia w Kole nowego marketu Bricomarche, którego właścicielem jest mieszkający od 20 lat w Polsce Jean-Philippe Daigneau. Od kilkunastu lat, wraz z żoną Magdaleną, prowadzą podobny market w Turku. Na inaugurację punktu sprzedaży w naszym mieście państwo Daigneau przybyli z synem i córką. Wszystko dla domu i ogrodu, czyli to, co oferuje Bricomarche, dla mieszkańców Koła i powiatu kolskiego dostępne będzie od jutra, czyli 18 października, od godziny 8.00.

Inaugurację działalności nowego marketu w Kole swoją obecnością zaszczyciło wielu gości. Przybyli m.in. starosta kolski, Wieńczysław Oblizajek, przewodniczący Rady Miejskiej w Kole, Artur Szafrański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kole, Mariola Sobczak, komendant PSP w Kole, Robert Kropidłowski oraz szefowa Miejskiego Przedszkola nr 1, Anna Murawiec.

W imieniu samorządów miejskiego i powiatowego gratulacje i życzenia dla państwa Daigneau złożył przewodniczący Artur Szafrański. Przy okazji podkreślił, że fragment nawierzchni łączący ulicę Toruńska z Piaski powstał przy okazji realizacji inwestycji, za co podziękował.

Jean-Philippe Daigneau nie krył radości z faktu, że obiekt, o którym marzył, powstał w Kole. Podziękował za przybycie wszystkim gościom, władzom oraz przedstawicielom lokalnych służb. Nie zapomniał o rodzinie, również tej dalszej, przyjaciołach, wśród których był Paolo Cozza, pracownikach, również Bricomarche w Turku, a także kolegach z grupy Muszkieterów i mediom.

Miłym akcentem spotkania było wystąpienie syna Jean-Philippe Daigneau, Morana, który pogratulował rodzicom sukcesu i życzył kolejnych, związanych z nowo otwartym sklepem.

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie przez Elżbietę Mikołajczyk, przedstawicielkę Unii Muszkieterów, właścicielkę Intermarche w Mogilnie i Kruszwicy, szpady właścicielowi marketu. – Cieszę się, że zgromadziliśmy się tu, by cieszyć się otwarciem już 376. supermarketu Muszkieterów w Polsce. Jest to 146. sklep Bricomarche. Warto przypomnieć, że Grupa Muszkieterów powstała prawie 50 lat temu we Francji z inicjatywy kilku odważnych handlowców. Obecnie to ponad 4.000 punktów sprzedaży działających pod pięcioma szyldami w całej Europie. Dla nas, polskich handlowców, szczególnie ważny był rok 1993, kiedy to idea Muszkieterów trafiła do Polski. Pierwsze Intermarche zostało otwarte w 1997 roku, a Bricomarche – 2000 roku. Dziś natomiast świętujemy otwarcie 376. punktu sprzedaży w Polsce – powiedziała.

Elżbieta Mikołajczyk podkreśliła, że każdy market jest odrębną spółką z o. o., która zarejestrowana jest w miejscu prowadzenia działalności i tam odprowadza podatki. To najczęściej firmy rodzinne, prowadzone przez małżeństwa. Dodała też, że państwo Daigneau prowadzą od 13 lat sklep Bricomarche w Turku, a nowy punkt w Kole stworzył miejsca pracy dla około 30 osób. Na koniec swojego wystąpienia przekazała Jean-Philippe’owi Daigneau szpadę. – To symbol jedności Muszkieterów. Jest symbolem cięcia cen, jak również dbania o klienta.

Otwarcie marketu dla klientów już jutro, tj. w środę, 18 października br., o 8.00. Dla pierwszych kupujących przygotowano atrakcyjne niespodzianki. Zaplanowano też loterię fantową. Właściciele oraz pracownicy zapraszają mieszkańców Koła i powiatu.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here