Nowy market Bricomarche powstał w Kole. Uroczyste otwarcie już się odbyło, a od jutra sklep dostępny będzie dla klientów

0
2175

Z udziałem zaproszonych gości oraz pracowników, wczoraj wieczorem, odbyła się uroczystość otwarcia w Kole nowego marketu Bricomarche, którego właścicielem jest mieszkający od 20 lat w Polsce Jean-Philippe Daigneau. Od kilkunastu lat, wraz z żoną Magdaleną, prowadzą podobny market w Turku. Na inaugurację punktu sprzedaży w naszym mieście państwo Daigneau przybyli z synem i córką. Wszystko dla domu i ogrodu, czyli to, co oferuje Bricomarche, dla mieszkańców Koła i powiatu kolskiego dostępne będzie od jutra, czyli 18 października, od godziny 8.00.

Inaugurację działalności nowego marketu w Kole swoją obecnością zaszczyciło wielu gości. Przybyli m.in. starosta kolski, Wieńczysław Oblizajek, przewodniczący Rady Miejskiej w Kole, Artur Szafrański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kole, Mariola Sobczak, komendant PSP w Kole, Robert Kropidłowski oraz szefowa Miejskiego Przedszkola nr 1, Anna Murawiec.

W imieniu samorządów miejskiego i powiatowego gratulacje i życzenia dla państwa Daigneau złożył przewodniczący Artur Szafrański. Przy okazji podkreślił, że fragment nawierzchni łączący ulicę Toruńska z Piaski powstał przy okazji realizacji inwestycji, za co podziękował.

Jean-Philippe Daigneau nie krył radości z faktu, że obiekt, o którym marzył, powstał w Kole. Podziękował za przybycie wszystkim gościom, władzom oraz przedstawicielom lokalnych służb. Nie zapomniał o rodzinie, również tej dalszej, przyjaciołach, wśród których był Paolo Cozza, pracownikach, również Bricomarche w Turku, a także kolegach z grupy Muszkieterów i mediom.

Miłym akcentem spotkania było wystąpienie syna Jean-Philippe Daigneau, Morana, który pogratulował rodzicom sukcesu i życzył kolejnych, związanych z nowo otwartym sklepem.

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie przez Elżbietę Mikołajczyk, przedstawicielkę Unii Muszkieterów, właścicielkę Intermarche w Mogilnie i Kruszwicy, szpady właścicielowi marketu. – Cieszę się, że zgromadziliśmy się tu, by cieszyć się otwarciem już 376. supermarketu Muszkieterów w Polsce. Jest to 146. sklep Bricomarche. Warto przypomnieć, że Grupa Muszkieterów powstała prawie 50 lat temu we Francji z inicjatywy kilku odważnych handlowców. Obecnie to ponad 4.000 punktów sprzedaży działających pod pięcioma szyldami w całej Europie. Dla nas, polskich handlowców, szczególnie ważny był rok 1993, kiedy to idea Muszkieterów trafiła do Polski. Pierwsze Intermarche zostało otwarte w 1997 roku, a Bricomarche – 2000 roku. Dziś natomiast świętujemy otwarcie 376. punktu sprzedaży w Polsce – powiedziała.

Elżbieta Mikołajczyk podkreśliła, że każdy market jest odrębną spółką z o. o., która zarejestrowana jest w miejscu prowadzenia działalności i tam odprowadza podatki. To najczęściej firmy rodzinne, prowadzone przez małżeństwa. Dodała też, że państwo Daigneau prowadzą od 13 lat sklep Bricomarche w Turku, a nowy punkt w Kole stworzył miejsca pracy dla około 30 osób. Na koniec swojego wystąpienia przekazała Jean-Philippe’owi Daigneau szpadę. – To symbol jedności Muszkieterów. Jest symbolem cięcia cen, jak również dbania o klienta.

Otwarcie marketu dla klientów już jutro, tj. w środę, 18 października br., o 8.00. Dla pierwszych kupujących przygotowano atrakcyjne niespodzianki. Zaplanowano też loterię fantową. Właściciele oraz pracownicy zapraszają mieszkańców Koła i powiatu.