Nowoczesne apartamenty w sercu Koła!

0
280
wizualizacja kajki przod
wizualizacja kajki przod

Już niedługo, kilkadziesiąt metrów od Starego Miasta w Kole, przy ulicy Jasnej, róg Kajki, w nowoczesnych apartamentach będą mogli zamieszkać ich właściciele. To tu bowiem powstał wielorodzinny budynek mieszkalny o niskiej, 4-kondygnacyjnej zabudowie. W obiekcie znajduje się 12 funkcjonalnie zaprojektowanych apartamentów o wielkościach: 40,82 m2, 55,41 m2, 61,88 m2 i 65,54 m2. Na każdej kondygnacji usytuowane są jedynie trzy lokale, co pozwoli stworzyć kameralną atmosferę przyszłym mieszkańcom. Budynek został zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią sobie wygodny dostęp do swojego miejsca zamieszkania, gdyż będzie wyposażony w windę. Rozwiązanie to docenią przede wszystkim młode małżeństwa z dziećmi oraz osoby starsze.

W zależności od potrzeb, każdy przyszły mieszkaniec może wybrać apartament, który sprosta jego oczekiwaniom. Dostępne są jeszcze lokale zaprojektowane jako jedno-, dwu- i trzypokojowe. Każdy z nich jest wyposażony w aneks kuchenny oraz bardzo cenione w nowoczesnym budownictwie miejsca na szafy wnękowe, służące jako pojemne garderoby. Mając na uwadze świetny dostęp do nadwarciańskich tras rowerowych, architekt zaplanował przestrzeń na rowery oraz funkcjonalne pomieszczenia-komórki lokatorskie.

Niedoceniane do niedawna miejsce, którym jest kolska starówka, to jednak najlepsze rozwiązanie w rodzinnej logistyce. Apartamenty usytuowane w samym sercu miasta nie tylko ułatwiają codzienne zakupy, ale sprzyjają również wypoczynkowi dzięki wspaniałym terenom spacerowym, biegowym i rowerowym z niepowtarzalnymi widokami na rzekę i całą nadwarciańską przyrodę.

Twórcom budynku przyświecał cel, aby zadbać także o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego budynek będzie posiadał monitoring oraz zostanie ogrodzony i wyposażony w system kontroli dostępu. Budynek, pomimo nowoczesnej architektury i technologii wykonania, będzie nawiązywać do zabudowy Starego Rynku, a jasny kolor elewacji i duże okna nadadzą miejscu szyku i elegancji.

Budowa apartamentowca rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Jej zakończenie planowane jest na październik bieżącego roku, zatem klucze do mieszkań będą przekazywane jeszcze w tym roku.

Bardzo ważną dla mieszkańców informacją, która ma związek z bezpośrednim sąsiedztwem apartamentowca jest ta, że oprócz budowy nowego obiektu, rozpoczął się remont istniejącej kamienicy, czyli byłego hotelu, usytuowanej przy ulicy Stary Rynek. To dla mieszkańców Koła bardzo ważny gmach. Niebawem zmieni on diametralnie swój wygląd i powstanie w nim 10 mieszkań o powierzchni około 50 m2, 60 m2 i 80 m2, a także lokale handlowo-usługowe na parterze. – Będzie to miejsce wyjątkowe i wraz z naszym apartamentowcem stworzy niepowtarzalny klimat do zamieszkiwania. Dzięki tym dwóm budynkom oraz obiektowi wzniesionemu przez samorząd miejski, zmieni się cała kolska starówka. Jak łatwo policzyć, w krótkim czasie, osiedli się tutaj kilkadziesiąt rodzin. Kamienica, będąca dawnym hotelem, została wybudowana w 1887 roku. Jest trzykondygnacyjna, podpiwniczona i wpisana do rejestru zabytków. Choć budynek ten uległ częściowemu spaleniu 1 kwietnia 2012 roku, to prowadzone przez nas prace renowacyjne przywrócą mu dawną świetność – powiedział przedstawiciel inwestora – spółki CELTIA z Kalisza, Ryszard Kubiak.

artykuł sponsorowany