„Nowe Media E-problem”, czyli kolska młodzież wie, czego chce i czego potrzebuje miasto

0
196

Przez trzy dni grupa uczniów spotykała się w kolskiej Pracowni Orange z animatorami, którzy przyjechali do Koła z Lublina, w celu przeprowadzenia warsztatów realizowanych w ramach projektu „Nowe Media E-problem”. Dwa zespoły pracowały w terenie i fotografowały miejsca, które wpływają niekorzystnie na wizerunek miasta, a nawet go psują. Tropiący problemy wypytywali przechodniów o ich poczucie bezpieczeństwa w Kole oraz o to, jakie dostrzegają problemy, i jakie mają oczekiwania związane z miejscem, w którym mieszkają. Potem w pracowni omówili swoje doświadczenia i stworzyli mapę problemów miasta Koła

Do realizacji projektu włączyły się czwarte klasy ze szkoły Podstawowej nr 1 w Kole. Uczniowie, pod okiem plastyka Anety Piorun wykonali prace plastyczne, które pokazały, że młodzi mieszkańcy chcieliby, aby w ich mieście powstała przeprawa, tj. most łączący prawostronny brzeg rzeki Warty ze wzgórzem zamkowym. Marzą o parku wodnym i linowym, a także o fontannie. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni.

Natomiast grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 obejrzała przygotowaną w trakcie warsztatów prezentację i zapoznała się z mapą problemów Koła. Wysłuchali komentarza animatorów i uczestników, którzy zgłosili się do projektu. Warsztatowa edukacyjna zabawa pokazała, że młodzież ma swoje marzenia związane z miastem i dostrzega jego problemy.

Koordynatorem projektu z ramienia MDK była Katarzyna Nowicka, opiekun Pracowni Orange w Kole.

źródło i zdjęcia: Miejski Dom Kultury w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here