Nowa wystawa kolskiego fotografika. Akt w obiektywie Ryszarda Lenartowicza w galerii Białego Fortepianu [FOTO]

0
407

Przyjaciele, znajomi i miłośnicy fotografii Ryszarda Lenartowicza towarzyszyli twórcy wczoraj podczas otwarcia jego kolejnej autorskiej wystawy. Zdjęcia z kolekcji zatytułowanej „Akt w moim obiektywie” zawisły na ścianach galerii na piętrze Restauracji Biały Fortepian w Kole.

Zanim jednak goście udali się, by je podziwiać, w atmosferę ekspozycji wprowadzili ich prezes Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt”, Olga Głowacka, kurator wystawy, Adam Wilk oraz sam autor. – Witam na kolejnej wystawie w roku jubileuszowym klubu. Kilka dni temu w muzeum otwieraliśmy wystawę poplenerową, tym razem jest to wystawa autorska. I jest mi miło podziękować zarówno autorowi, jak i właścicielom restauracji, za całoroczną, dotychczasową współpracę. Dzięki temu przybyło nam jeszcze jedno miejsce, gdzie możemy prezentować nasze prace – powiedziała na powitanie Olga Głowacka. – Człowiek, portret i akt pozostaje w kręgu zainteresowań kolegi Ryszarda, choć prezentował już swoje prace w różnych tematach. Z dużym wyczuciem estetycznym, dojrzałością warsztatową oraz artystyczną umiejętnością pokazuje pejzaże. A dziś postanowił zaprezentować akty – mówił kurator wystawy, Adam Wilk, zaznaczając, że w przypadku tego tematu granica między sztuką a wulgarnością jest bardzo cienka. – Wystarczy jeden nieodpowiedzialny gest i otrzymamy banał, a nawet pornografię – zaznaczając przy tym, że fotografia Ryszarda Lenartowicza to prawdziwa sztuka. – Aktem zainspirowałem się w 2005 roku. W pierwszej fazie próbowałem wzorować się na Wacku Wantuchu, i powiem uczciwie, to mi najgorzej nie wychodziło. Ale czułem, że to było takie ściąganie, więc po jakimś czasie spróbowałem sam coś dać od siebie, a państwo zaraz to zobaczą i ocenią. Z góry zapewniam, że w tych fotografiach nie ma wulgaryzmu – powiedział autor, dodając, że kocha zdjęcia czarno-białe, i takie właśnie goście na wystawie odnajdą. 

Ryszard Lenartowicz fotografią interesuje się od dzieciństwa, a z czasem zamiłowanie do obiektywu przerodziło się w prawdziwą pasję. Jest wieloletnim członkiem KKF „Fakt”, a na swoim koncie ma indywidualne wystawy, uczestnictwo w wielu prezentacjach klubowych, publikacje w albumach i zdobyte wyróżnienia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here