Nowa publikacja pt. „Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło” trafi do mieszkańców miasta

0
460

Publikacja autorstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło” miała swoją promocję. Odbyła się ona dziś w sali konferencyjnej hotelu Mazurek. Nowa pozycja wydawnicza o urokach nadwarciańskiego grodu jest 40-stronicowym folderem upowszechniającym wiedzę o dziejach miasta i jego zabytkach.

Książkę wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą dzięki środkom pozyskanym od miejskiego samorządu oraz wielu instytucjonalnych oraz prywatnych sponsorów. Spory wkład w powstanie publikacji mają także autorzy zdjęć oraz tłumacz tekstu na język angielski, Przemysław Walerjan. – W naszym mieście wszystko jest na okrągło. Nie może być inaczej. Wszystkie najcenniejsze zabytki, oprócz ruin zamku, położone są w bliskiej odległości od siebie, w promieniu około 300 metrów, i to już jest pewną atrakcją turystyczną – powiedział autor publikacji, wiceprezes SPMKnW, Krzysztof Witkowski.

Folder został wydany w nakładzie 3.000 egzemplarzy. Jest bezpłatny dzięki sponsorom, którzy licznie włączyli się do pomocy przy jego powstaniu. I oni, podobnie jak autorzy zdjęć oraz pozostałe osoby w różny sposób zaangażowane w tworzenie folderu, otrzymali specjalne podziękowania od prezesów SPMKnW. Chcemy, aby publikacja trafiła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego bezpłatne egzemplarze już od połowy lipca, będą rozdawane mieszkańcom naszego miasta m.in. w wybranych punktach handlowych i usługowych – poinformował prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, Grzegorz Mokrzycki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here