Nowa powieść pisarza z Koła, Jakuba Małeckiego! Czy „Nikt nie idzie” także zachwyci czytelników?

0
469

Pracowałem nad nią dłużej niż nad jakąkolwiek inną książką. Mam nadzieję, że dacie się porwać tej historii tak samo jak ja. Poprawiałem ją bardzo długo, szukając najlepszego sposobu na opowiedzenie tej historii. Zmieniło się wiele, również tytuł, który miał brzmieć „Nauka latania.” – tak o swojej nowej książce powiedział Jakub Małecki. O tym, że ją pisze, i że wybiera dla niej tytuł, zdradził swoim czytelnikom podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 8 czerwca br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole.

Jak się okazało, powieść jest już gotowa. Jej premiera w księgarniach zapowiedziana jest na 31 października br. W przedsprzedaży jest od dziś.

Po tym, jak Olga zobaczyła go po raz pierwszy, uporczywie wracał do niej w myślach. Tajemnicza postać z kolorowymi balonami. Ni to mężczyzna, ni to dziecko. Ona samotna, on osobny i zamknięty we własnym świecie. Ich losy przetną się ponownie na skrzyżowaniu ulic w chwili tragicznego zdarzenia.

Małecki prowokuje czytelnika, by na podstawie rozsypanych wspomnień stopniowo odkrywał prawdziwy bieg zdarzeń. Gdzieś są słowa niewypowiedziane, niespełnione relacje oraz gesty zawieszone między dwojgiem bliskich i obcych sobie ludzi. Wielkie miasto wypełniają miłość i samotność. “Nikt nie idzie” to powieść, która hipnotyzuje delikatnie, sącząc czułe i ledwo wyczuwalne tony. Zostaje w pamięci na długo” – czytamy w opisie zapowiadającym powieść.

Wydawcą „Nikt nie idzie”, podobnie jak poprzednich powieści Jakuba Małeckiego, jest wydawnictwo Sine Qua Non.

Przypomnijmy, że pochodzący z Koła Jakub Małecki to jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy, autor bestsellerowych „Dygotu” i „Rdzy” oraz „Śladów”, które były nominowane do Nagrody Literackiej Nike. W tym roku reprezentował Polskę na Międzynarodowych Targach Książki w Abu Dhabi. Jakub Małecki urodził się w Kole. Jest silnie związany z rodzinnym miastem, które często odwiedza.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here