Niebezpieczny przestępca poszukiwany przez dolnośląską policję wpadł na terenie powiatu kolskiego

0
471

Wpadł mężczyzna poszukiwany przez dolnośląskich policjantów. Po publikacji w mediach rysopisu poszukiwanego oraz zdjęć przedstawiających kilka możliwych wariantów jego wyglądu, do policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju. Każda z nich była dokładnie weryfikowana. Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w nocy na terenie powiatu kolskiego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzili poszukiwania 48-letniego współsprawcy włamania i kradzieży na stacji paliw, do których doszło 21 czerwca 2017 roku w nocy na terenie województwa wielkopolskiego. Mężczyzna poszukiwanym był listem gończym, wydanym przez wrocławską prokuraturę.

Dwa dni temu funkcjonariusze z Dolnego Śląska opublikowali w mediach rysopis poszukiwanego oraz zdjęcia przedstawiające kilka możliwych wariantów jego wyglądu. Publikacje medialne spotkały się szerokim oddźwiękiem. Do policji zaczęły spływać informacje z różnych regionów kraju.

Każda z nich była dokładnie weryfikowana. Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany dzisiaj około godz. 2.30 w nocy na prywatnej posesji w Wielkopolsce. Był kompletnie zaskoczony. Zatrzymanie zrealizowali policjanci z powiatu kolskiego wspierani przez poznańskich antyterrorystów i „Łowców Głów”.

Poszukiwany, wspólnie z inną osobą, po włamaniu i kradzieży dokonanych w nocy na stacji paliw na terenie województwa wielkopolskiego, zbiegł z miejsca przestępstwa. Obaj podejrzani zostali zauważeni w okolicach Milicza przez patrol policji, który podjął próbę ich zatrzymania. Sprawcy, mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymali się do kontroli i próbowali zbiec lokalnymi drogami, poruszając się skradzionym pojazdem marki Skoda Octavia.

Auto porzucili na jednej z dróg kompleksu leśnego i kontynuowali ucieczkę pieszo. Jeden z mężczyzn, w celu uniknięcia zatrzymania przez ścigających ich policjantów, strzelił z broni palnej w kierunku funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich w szyję.

Wobec bezpośredniego zamachu na życie policjanta, drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej wobec napastnika, raniąc go w dolne partie ciała. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Drugiemu z podejrzanych, zamaskowanemu kominiarką, udało się w lesie uciec.

Zatrzymany trafi teraz do aresztu śledczego we Wrocławiu.

źródło: KWP we Wrocławiu, KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here