Niebawem rozpocznie się przebudowa fragmentu ulicy Sienkiewicza w Kole

0
316

Do 10 września br., mają potrwać prace budowlane związane z przebudową niemal 170-metrowego odcinka ulicy Sienkiewicza od ronda przy ulicy Słowackiego do skrzyżowania z ulicą 3 Maja. Zadanie przeprowadzają i finansują samorządy powiatowy oraz miejski, które firmie wykonującej inwestycję, wyłonionej w przetargu, zapłacą 496.962,16 zł.

Zakres prac ujętych w specyfikacji inwestycji obejmuje roboty pomiarowe, rozbiórkowe i przygotowawcze, wykonanie chodników zmiennej szerokości z nawierzchnią z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym, zjazdów do posesji o nawierzchni z betonowej kostki brukowej w kolorze czerwonym, zatok parkingowych w kolorze grafitowym/czarnym, pasów zieleni o szerokości 2 metrów, oznakowania poziomego, wbudowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz regulację studni, studzienek, zaworów dla urządzeń podziemnych.

Niewątpliwie przebudowa tego odcinka ulicy Sienkiewicza wpłynie pozytywnie na organizację ruchu, szczególnie w zakresie parkowania pojazdów. Niepokój mieszkańców wzbudza jednak oznakowanie czerwonymi cyframi drzew, które rosną w dwóch rzędach wzdłuż ulicy. Jak się okazuje, w związku z przebudową, 10 drzew zostanie usuniętych.

Więcej informacji na oficjalnej stronie PZD w Kole http://www.pzdkolo.pl/przetargi/index.html

źródło: PZD w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here