Nie musisz wychodzić z domu, by załatwić sprawy w ZUS-ie

0
73
DSC00034

W celu zwiększenia zadowolenia klientów z usług świadczonych przez ZUS oraz zapewnienia jak najszerszej elektronizacji kontaktów, zakład podejmuje szereg działań zachęcających do zarejestrowania się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. PUE ZUS to e-urząd umożliwiający załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu, czyli przez internet. W ramach Platformy działa wiele funkcjonalności przeznaczonych do wszystkich grup klientów zakładu, począwszy od świadczeniobiorców, poprzez osoby ubezpieczone, a skończywszy na płatnikach składek.

Aby zwiększyć zadowolenie klientów oraz zapewnić jak najszerszą elektronizację kontaktów, ZUS podejmuje wiele działań zachęcających do zarejestrowania się na PUE ZUS. Czyni to podczas różnych wydarzeń, festynów, a także w urzędach, instytucjach i zakładach pracy organizuje tak zwane PUE-Room-y w celu zademonstrowania portalu.

W ramach PUE-Room-ów pracownicy Inspektoratu ZUS Koło zakładają osobom zainteresowanym profil PUE oraz rozwiązują wszelkie wątpliwości związane z jego obsługą. Ostatnio gościli w placówkach oświatowych w Przedczu, gdzie spotkali się z gronem pedagogicznym.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to pierwszy i największy polski e-urząd. A co zyskali klienci ZUS, dzięki uruchomieniu platformy? – Przede wszystkim ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Emeryci i renciści zyskali możliwość weryfikacji wysokości swoich świadczeń, pracujący sprawdzą, czy pracodawca odprowadza za nich składki i czy ich dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego. Przedsiębiorcy dokonają na niej swoich rozliczeń z ZUS, wyślą dokumenty, a nawet opłacą składki. Kalkulator emerytalny, w oparciu o dane zapisane na koncie i projekcję przyszłych zarobków, wyliczy prognozowaną emeryturę – powiedziała kierownik Inspektoratu ZUS w Kole, Agata Kawalec-Świątek.

Podczas spotkań takich jak w Przedczu można dowiedzieć się, jak wygodnie, sprawnie, bezpiecznie sprawdzić, czy współmałżonek, dzieci są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, a także czy pracodawca odprowadza składki od właściwej podstawy. Dzięki dostępowi do konta ubezpieczonego na PUE ZUS pracownicy mogą, na podstawie zgromadzonych tam danych i prognozowanych przez siebie przyszłych dochodów, wyliczyć wysokość hipotetycznej emerytury, korzystając z kalkulatora emerytalnego.

źródło: Inspektorat ZUS w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here