Nauka i zabawa z ilustratorem

0
25

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole, choć fizycznie w sali sesyjnej ratusza, odbyły się warsztaty plastyczne z Arturem Nowickim, ilustratorem czasopism i książek dla dzieci, autorem wielu różnorodnych projektów graficznych przeznaczonych dla małego odbiorcy, współpracownikiem wielu wydawnictw, członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY).

Podczas zajęć, w których uczestniczyli czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, gość zaprezentował, jak powstawały wizerunki głównych bohaterów, m.in. do książek Grażyny Bąkiewicz „Mieszko, ty wikingu!” z serii „Ale historia…”. Powstał też cały szereg rysunków wykonanych przez uczestników warsztatów. Podczas ich tworzenia dzieci otrzymały cenne rady i uwagi od twórcy, który sam wykonał kilka ilustracji węglem i flamastrem. W części, w której plastycznie eksperymentowali młodzi artyści, powstały ilustracje przedstawiające rowery. Prace, znalazły swoje miejsce w stworzonej podczas zajęć książce. Jest ona do wglądu w filii biblioteki dla dzieci. Spotkanie z Arturem Nowickim zakończyło się prezentacją wszystkich prac dzieci oraz podpisywaniem książek przez ilustratora.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here