Nastolatek popisywał się przed znajomymi. Samochodem zniszczył murawę boiska

0
279
Nastolatek zniszczył boisko gminne w Grzegorzewie. Wczoraj, tj. 21 lutego br., w godzinach popołudniowych, akt wandalizmu policjantom zgłosiła pracownica Urzędu Gminy w Grzegorzewie. Wezwani na miejsce stróże prawa ustalili, że czynu tego dopuścił się zaledwie 16-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Chłopak na murawie boiska popisywał się przed znajomymi techniką jazdy, tzw. driftingiem. Na podmokłej murawie trawiastego boiska wykonywał boczne poślizgi, gwałtownie ruszając i hamując samochodem, doprowadzając do rozjeżdżenia i wyrwania trawy.
Zniszczenia nawierzchni płyty boiska, które na co dzień służy lokalnej społeczności, wstępnie oszacowano na kwotę co najmniej 600 złotych. Młodzieniec, z uwagi na wiek, za swój nierozważny wybryk odpowie przed sądem rodzinnym. Natomiast nieco starszy od niego kolega, który użyczył mu swój samochód marki Fiat Seicento, został ukarany przez policjantów mandatem karnym w kwocie 300 zł za udostępnienie auta osobie nie posiadającej uprawień do kierowania tego typu pojazdami.
źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here