Najwyższy stopień podium dla No Name Team! Grand Prix Koła 2018 przeszedł do historii! [FOTO]

0
467

W pełnym słońcu i upale zmagania w biegu i chodzie zakończyli uczestnicy Grand Prix Koła 2018. To była bardzo udana – druga – edycja sportowej imprezy, której ostatnią odsłoną była dzisiejsza rywalizacja o puchar Stowarzyszenia Malinowa Mamba. W każdym ze startów, na trasie pojawiało się ponad 200 zawodników. Tak było również dziś, choć warunki do sportowych wyczynów naprawdę wymagały siły, kondycji i wytrzymałości. Potrzebna była też konsekwencja, która stała się hasłem przewodnim sobotniej rywalizacji.

Dzisiejsza impreza to, oprócz zmagań o trofeum Malinowej Mamby, także podsumowanie edycji i wręczenie dyplomów najlepszym całego sezonu. Zanim jednak to nastąpiło, podziękowania za pomoc otrzymały firmy i instytucje, które włączyły się w organizację Grand Prix Koła 2018, a także w zeszłym roku wspierały bohaterów najdłuższego biegu dla hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. Specjalne statuetki wręczył im jeden ze śmiałków – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Kole, Jarosław Kawka, który jutro, wraz z czterema kolegami, pojedzie na Hel, by rozpocząć charytatywny bieg i zakończyć go na Giewoncie.

Po tej ceremonii na stopniach podium stawali zwycięzcy dzisiejszej rywalizacji. W nordic walking, w kategorii pań, zwyciężyła Izabela Lotka. Za nią uplasowały się Justyna Przybylska i Kamila Kurzawa. W grupie mężczyzn pierwszy na linii mety pojawił się Marcin Radomski przed Włodzimierzem Remiszem i Piotrem Koźlińskim.

W biegu na 10 km, wśród kobiet, najszybsza okazała się Michalina Walczak-Pecyna. Drugie miejsce zajęła Justyna Wałowska, a trzecie – Marta Marszałek. W kategorii mężczyzn zwycięzcą okazał się Damian Berczyński. Za nim przybiegli Robert Bagiński i Przemysław Majda. Drużynowo puchar Malinowej Mamby zdobył No Name Team. Ciut niżej stanął Wood-Mizer, a najniższy stopień podium należał do zespołu Geberit Team.

Po dekoracjach przyszedł czas na klasyfikację generalną po czterech startach. W biegu, w kategorii kobiet, pierwsza trojka to: Michalina Walczak-Pecyna, Justyna Wałowska i Dominika Walczak, a w kategorii mężczyzn: Robert Bagiński, Marcin Wojewoda i Damian Berczyński.

W chodzie natomiast, wśród pań, najwyższe miejsca należały do Izabeli Lotki, Justyny Przybylskiej oraz Kamili Kurzawy. W kategorii panów nagrody za najszybszy chód na czterech 5-kilometrowych odcinkach odebrali Marcin Radomski, Włodzimierz Remisz i Piotr Koźliński.

Po wręczeniu dyplomów we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno paniom, jak i panom, przyszedł czas na ogłoszenie wyników drużynowych. Najlepsze cztery starty odnotował No Name Team. Srebro przypadło członkom Geberit Team, a brąz – zespołowi Wood-Mizera.

Teraz pozostaje tylko czekać na trzecią edycję Grand Prix Koła. Najprawdopodobniej już a marcu przyszłego roku rozpoczną się kolejne sportowe emocje.

Poniżej bogata galeria zdjęć z dzisiejszego sportowego wydarzenia. Zapraszamy do oglądania!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here