Najwyższy stopień podium dla No Name Team! Grand Prix Koła 2018 przeszedł do historii! [FOTO]

0
531

W pełnym słońcu i upale zmagania w biegu i chodzie zakończyli uczestnicy Grand Prix Koła 2018. To była bardzo udana – druga – edycja sportowej imprezy, której ostatnią odsłoną była dzisiejsza rywalizacja o puchar Stowarzyszenia Malinowa Mamba. W każdym ze startów, na trasie pojawiało się ponad 200 zawodników. Tak było również dziś, choć warunki do sportowych wyczynów naprawdę wymagały siły, kondycji i wytrzymałości. Potrzebna była też konsekwencja, która stała się hasłem przewodnim sobotniej rywalizacji.

Dzisiejsza impreza to, oprócz zmagań o trofeum Malinowej Mamby, także podsumowanie edycji i wręczenie dyplomów najlepszym całego sezonu. Zanim jednak to nastąpiło, podziękowania za pomoc otrzymały firmy i instytucje, które włączyły się w organizację Grand Prix Koła 2018, a także w zeszłym roku wspierały bohaterów najdłuższego biegu dla hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. Specjalne statuetki wręczył im jeden ze śmiałków – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Kole, Jarosław Kawka, który jutro, wraz z czterema kolegami, pojedzie na Hel, by rozpocząć charytatywny bieg i zakończyć go na Giewoncie.

Po tej ceremonii na stopniach podium stawali zwycięzcy dzisiejszej rywalizacji. W nordic walking, w kategorii pań, zwyciężyła Izabela Lotka. Za nią uplasowały się Justyna Przybylska i Kamila Kurzawa. W grupie mężczyzn pierwszy na linii mety pojawił się Marcin Radomski przed Włodzimierzem Remiszem i Piotrem Koźlińskim.

W biegu na 10 km, wśród kobiet, najszybsza okazała się Michalina Walczak-Pecyna. Drugie miejsce zajęła Justyna Wałowska, a trzecie – Marta Marszałek. W kategorii mężczyzn zwycięzcą okazał się Damian Berczyński. Za nim przybiegli Robert Bagiński i Przemysław Majda. Drużynowo puchar Malinowej Mamby zdobył No Name Team. Ciut niżej stanął Wood-Mizer, a najniższy stopień podium należał do zespołu Geberit Team.

Po dekoracjach przyszedł czas na klasyfikację generalną po czterech startach. W biegu, w kategorii kobiet, pierwsza trojka to: Michalina Walczak-Pecyna, Justyna Wałowska i Dominika Walczak, a w kategorii mężczyzn: Robert Bagiński, Marcin Wojewoda i Damian Berczyński.

W chodzie natomiast, wśród pań, najwyższe miejsca należały do Izabeli Lotki, Justyny Przybylskiej oraz Kamili Kurzawy. W kategorii panów nagrody za najszybszy chód na czterech 5-kilometrowych odcinkach odebrali Marcin Radomski, Włodzimierz Remisz i Piotr Koźliński.

Po wręczeniu dyplomów we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno paniom, jak i panom, przyszedł czas na ogłoszenie wyników drużynowych. Najlepsze cztery starty odnotował No Name Team. Srebro przypadło członkom Geberit Team, a brąz – zespołowi Wood-Mizera.

Teraz pozostaje tylko czekać na trzecią edycję Grand Prix Koła. Najprawdopodobniej już a marcu przyszłego roku rozpoczną się kolejne sportowe emocje.

Poniżej bogata galeria zdjęć z dzisiejszego sportowego wydarzenia. Zapraszamy do oglądania!