Najpiękniejsze stoły wielkanocne wybrane! [FOTO]

0
846

Sześć stołów wielkanocnych przygotowali uczniowie szkół z terenu gminy Koło ramach kolejnej już edycji konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Powierciu pod patronatem wójta gminy Koło, Piotra Freta. Dwa stoliki przygotowali gimnazjaliści z placówek w Sokołowie i Powierciu, a cztery – uczniowie szkół podstawowych z Kiełczewa, Wrzącej Wielkiej, Sokołowa i Powiercia.

W tym roku organizatorzy zmienili formułę. – Wszystkie elementy do dekoracji z papieru i bibuły, wstążek, a także styropianowe jajka i kurczaczki, były wykonywane na miejscu. Zapewniliśmy też obrusy. Twórcy stołów musieli natomiast zadbać o zastawę, sztućce, wazony, świeczniki itp. – powiedziały odpowiedzialne za przebieg konkursu, Ewa Jabłońska oraz Iwona Botte-Marciniak.

Komisja w składzie: specjalista ds. PR i organizacji imprez MDK-u w Kole, Bożena Gronert, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Powierciu, Bernadetta Książkiewicz, przewodnicząca Rady Gminy Koło, Teresa Bilińska i sekretarz gminy, Żaneta Siwińska, pod przewodnictwem nauczyciela Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, Jacka Chodorowskiego, dokonało oceny stołów. – Wszyscy zrobiliście to piękne. Braliśmy pod uwagę m.in. oryginalność, estetykę, elegancję i stylistykę oraz ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami. I musimy przyznać, że w ostatnim punkcie wszyscy zadanie wykonaliście perfekcyjnie. Mieliśmy więc dylemat odnośnie przyznania pierwszych miejsc, bowiem wszyscy swoje stoły zrobiliście wspaniale – powiedział Jacek Chodorowski. Ostatecznie jednak, po wnikliwej analizie, jurorzy zdecydowali, że pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzyma trzyosobowy zespół z Wrzącej Wielkiej, natomiast w kategorii gimnazjów – trzy dziewczęta z Sokołowa.