Najnowsze dane dla powiatu. 62 aktywne przypadki COVID-19, cztery ogniska koronawirusa

0
224

Dziś kolejne informacje o stanie sanitarno-epidemiologicznym. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 598 osób w Wielkopolsce. W zestawieniu przeważają mieszkańcy powiatu poznańskiego – 236, ale są też mieszkańcy powiatu kolskiego. To kolejnych 8 osób. Nowe przypadki COVID-19 stwierdzono również w powiatach konińskim – 21 i tureckim – 6. Dziś służby wojewody informują także o następnych zgonach z powodu COVID-19. W grupie pięciu zmarłych osób jest 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tureckiego.

W powiecie kolskim, od początku epidemii do dziś, stwierdzono 313 przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś, tj. 16 października br., aktywnych przypadków COVID-19 jest 62. Hospitalizowanych jest 13 osób. Zakażenie SARS-CoV-2 pokonało 249 osób. Dwie osoby zmarły.

Od początku pandemii, w naszym powiecie, objętych kwarantanną było 3869 osób, aktualnie jest ich 926. Obecnie są cztery ogniska koronawirusa. To SP ZOZ – 12 osób, KPP w Kole – 8 osób, klasztor w Brdowie – 3 osoby i jeden ośrodek zdrowia w Kole – 6 osób.

Na terenie powiatu kolskiego zdalne nauczanie, z powodu kontaktu uczniów z osobami z pozytywnym wynikiem w kierunku zakażenia SARS-Co-V-2, jest w 7 szkołach. To 4 szkoły podstawowe, 1 zespół szkół oraz 2 szkoły ponadpodstawowe. Kwarantanną objętych jest 288 uczniów oraz 26 nauczycieli. Liczba klas, w których zostały zawieszone zajęcia stacjonarne i nastąpiło przejście na zdalny tryb nauczania – 17.

Od 24 lutego br. do dziś nałożonych zostało 7 kar administracyjnych na łączną kwotę 80 000 złotych (4 przedsiębiorców za złamanie zakazów ograniczenia działalności obiektów i 3 osoby za niedostosowanie się do obowiązku poddania się kwarantannie).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu kolskiego o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa oraz postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

źródło: WUW w Poznaniu i PSSE w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here