W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna akcja honorowego oddawania krwi

0
127

Trwają wakacje, a więc czas, gdy krew jest szczególnie potrzebna i gdy jej brakuje. W związku z tym, w najbliższą niedzielę, 23 lipca, odbędzie się kolejna akcja honorowego oddawania krwi.

Klub Młodzieżowy Honorowych Dawców Krwi PCK w Kole z prezes Sylwią Pokrywczyńską, Oddział Rejonowy PCK w Kole z kierownik Zofią Rowecką oraz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole po raz kolejny organizują akcję honorowego oddawania krwi. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę, 23 lipca, od 9.00 do 13.00, w sali domu parafialnego przy kolskiej farze.

Trwają wakacje. To czas, gdy krew jest szczególnie potrzebna. Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu brakuje wszystkich jej grup. Stąd apel do krwiodawców o pomoc.

Dawcą krwi może być osoba zdrowa w wieku od 18. do 65. roku życia i ważąca co najmniej 50 kilogramów, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonała u siebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miała wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych i nie była leczona krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Krwiodawcy nie powinni być na czczo. Ważne by byli po śniadaniu.

Szczegółowych informacji na temat krwiodawstwa udzielać będą pracownicy PCK oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.