Nagroda dla kolskiego MDK-u

0
79

W gronie wyróżnionych znalazł się Miejski Dom Kultury w Kole, który za wydarzenie zorganizowane w 80. rocznicę śmierci Czesława Freudnreicha odebrał najwyższą nagrodę i dyplom uznania. Nagroda została przyznana w ramach XXI konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczysta gala odbyła się online. Jako laureat pierwszego miejsca MDK w Kole otrzymał nagrodę w wysokości 16 000 złotych.

Konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, skierowany jest do organizacji i instytucji z gmin i powiatów Województwa Wielkopolskiego. W tym roku zgłoszono do niego 168 projektów z 60 gmin i 25 powiatów, z których wyłoniono 65 laureatów. W części dotyczącej działalności prokulturowej nagrodzono aż 45 projektów, w tym projekt „Nie przeminąłem” kolskiego MDK-u, który zajął najwyższy stopień podium wraz z Fundacją „Bonum adipisci” – Dążyć do dobra z Kościana, Centrum Kultury z Książa Wielkopolskiego oraz Towarzystwem Miłośników Łobżenicy.

Przedsięwzięcie „Nie przeminąłem” poświęcone Czesławowi Freudenreichowi dotyczyło castingu i spektaklu w wykonaniu aktorów z Kolskiego Teatru Otwartego i członków Chóru Lutnia, wyreżyserowanego przez Anetę i Radomira Piorunów, konkursu fotograficznego zwieńczonego wernisażem wystawy pt. „Czerno-białe Koło Czesława” oraz tematycznego albumu pamiątkowego z reprodukcjami zdjęć przygotowanego przez Jacka Skryckiego. W opisie wydarzenia nie pominięto informacji o zaproszonym do udziału w uroczystości Jerzym Freudenreichu – potomku zacnej kolskiej rodziny oraz pierwszego w historii naszego miasta, faktu uhonorowania przez starostę kolskiego osób, które od wielu lat upowszechniają i podtrzymują pamięć o lokalnym społeczniku. Wszystkim dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie się w realizację wydarzeń, które nadały przedsięwzięciu tak wyrazistego charakteru. Potwierdziła to wypełniona po brzegi sala widowiskowa, udział fotografików w konkursie „Czarnobiałe Koło Czesława”, frekwencja na wystawie i wzruszenie uhonorowanych osób propagujących od lat wiedzę o naszym Czesławie, a także zainteresowanie mediów. Mamy nadzieję, że na tym pomyśle nie poprzestaniemy. Dziękujemy organizatorom za to wielkie wyróżnieniepowiedziała podczas gali Bożena Gronert-Ubych, autor dokumentacji przedstawionej komisji konkursowej.

źródło: MDK w Kole

Artykuł powiązany: Nie przeminąłem” na scenie kolskiego MDK-u [FOTO]

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here