Nadwarciańska przyroda w obiektywie Pawła Plucińskiego. Nowa wystawa w kolskim MDK-u [FOTO]

0
590

Paweł Pluciński fotografuje od lat. To jego pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu. Jak sam mówi, oprócz ciągłego zgłębiania jej tajników, utrwalanie w kadrze otaczającej go natury jest dla niego świetną zabawą i odskocznią od codzienności. Fotografowanie pozwala mu na bycie blisko przyrody, czyli tego, co sprawia mu ogromną przyjemność. Z aparatem w ręce podpatruje naturę i ciągle na nowo odkrywa jej nieprzemijającą urodę.

Aktualnie w Miejskim Domu Kultury w Kole gości jego autorska wystawa. To zbiór zdjęć wykonanych w ciągu trzech lat. Przedstawiają to, co Pawła Plucińskiego inspiruje najbardziej – życie owadów. One stały się jego inspiracją. Wraz z autorem i jego rodziną przyszło obejrzeć je kilkadziesiąt osób. Wielu z nich to wielbiciele talentu fotografika oraz jego umiejętności podpatrywania przyrody i zamykania w kadrze ulotnych momentów z życia nadwarciańskiej przyrody.

Prace Pawła Plucińskiego wiele razy były wyróżniane i nagradzane. Dla samego autora najważniejsze są publikacje zdjęć w czasopiśmie „Poznaj Świat” (nr 7/2017), a także okładka magazynu Foto-Kurier (nr 6/2016) oraz publikacje w dziale „Najlepsi z najlepszych w kategorii makro” nr 6/ 2016 oraz nr 10/2017. Ważne są także: 2. miejsce w internetowym konkursie miesiąca Foto-Kuriera (nr 7/2017), 1. miejsce w konkursie portalu internetowego fotografuj.pl „Z bliska świat wygląda inaczej”, 2. miejsce w Lidze Foto-Kuriera, etap 8, Wschody i zachody (nr 10/2016), a także wyróżnienia w międzynarodowych konkursach Fotoferia International Exhibition 2015, 2016, wyróżnienie w konkursie Fine Art Photography Awards w kategorii Fine Art, nagroda za zdjęcie miesiąca na portalu Ekologia.pl oraz 3. miejsce w konkursie fotograficznym Fotofestiwal, a także 1. miejsce w kategorii makro oraz wschody i zachody.