Nadal wieje. Strażacy usuwają skutki silnego wiatru

0
175
getimg-1

Silny wiatr od kilku dni daje się we znaki także mieszkańcom powiatu kolskiego. Od 9 do 11 lutego br. strażacy otrzymali 9 zdarzeń związanych ze skutkami porywistych podmuchów. W wyniku silnego wiatru uszkodzeniu uległ maszt antenowy oraz powalone zostały drzewa na drogach. Musieli interweniować w wielu miejscowościach:

Bogusławicach, gm. Babiak – nadłamane konary drzew nad drogą, Ruszkowie Pierwszym, gm. Kościelec – pochylone drzewo nad linią energetyczną, Kłodawie, na ulicy Łęczyckiej – pochylone drzewo nad linią telekomunikacyjną, Kole, na ulicy Sienkiewicza – uszkodzony maszt antenowy na budynku, Krzewie, gm. Dąbie – powalone drzewo na drogę, Bogusławicach, gm. Babiak – powalone drzewo na drogę, Kole, na ulicy Szkolnej – uszkodzone opierzenie dachu budynku szkoły, Kolonii pod Kobylatą, w gm. Przedecz – uszkodzony maszt antenowy oraz kolejny raz w Bogusławicach, w gm. Babiak – nadłamane konary drzew nad drogą.

Z aktualnych informacji przekazanych przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu silny wiatr ma nie odpuszczać do godziny 20.00, 12 lutego br. Przewiduje średnią prędkość od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu.

źródło i zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here