Nad Jeziorem Brdowskim „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

0
79

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, przez cały okres wakacyjny, prowadzili działania mające na celu zapewnić bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Nad Jeziorem Brdowskim cyklicznie spotykali się z plażowiczami. Wspólnie ze strażakami, ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikami Polskiego Czerwonego Krzyża, prowadzili działania profilaktyczne, podczas których informowali jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i alkoholu, wskazując je jako potencjalne przyczyny utonięć. Dzieciom przypominali, aby kąpać się wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Najmłodszych uczono wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Ratownicy WOPR-u i Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzali pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności, przeszkolić się przy użyciu specjalistycznego manekina oraz poćwiczyć czynności ratownicze.

W spotkaniach udział brała również przedstawicielka Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, która mówiła o zagrożeniach związanych z kleszczami oraz o sposobie postępowania w przypadku ukąszenia przez te pajęczaki.

Stróże prawa mają nadzieję, że wakacyjny cykl spotkań przyniósł pożądane efekty, gdyż na terenie powiatu kolskiego w czasie letniej przerwy w nauce nie utonęła żadna osoba.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here