„Na wnuczka”, „na policjanta”, a ostatnio „na pracownika wodociągów”. Oszuści nie próżnują!

0
69
IMG_7400

Policjanci z Poznania otrzymali już kilkanaście zgłoszeń o oszustwach i kradzieżach, gdzie ofiarami przestępców padają seniorzy. Algorytm postępowania oszustów jest zawsze podobny. Nieznany mężczyzna, podając się za pracownika wodociągów kontaktuje się osobiście ze starszą osobą. Informuje ją o awarii rur i zanieczyszczeniu wody w kranach. Pod pozorem kontroli wchodzi do mieszkania. Razem z właścicielem idą do łazienki i kuchni. Tam wspólnie sprawdzają rury znajdujące się w domu. Niekiedy oszust prosi o nalanie całej wanny wody i uważną obserwację, czy woda nie jest zabrudzona.

W czasie kiedy lokatorzy są zajęci kontrolą wody i rurociągów, do mieszkania wchodzi druga osoba i przeszukuje mieszkanie szukając wartościowych rzeczy. Do mieszkania wchodzi bez problemu, ponieważ drzwi zawsze są otwarte po wejściu pierwszego z oszustów.

Takich zdarzeń w całym Poznaniu było już kilkanaście, wszystkie na poznańskiej Wildze i Grunwaldzie. Mężczyzna, który podaje się za pracownika wodociągów może mieć około 30-40 lat, niekiedy ubrany jest w żółtą kamizelkę odblaskową. Poszkodowani seniorzy stracili pieniądze, dokumenty i biżuterię.

Policjanci zwracają się z apelem, szczególnie do osób starszych, aby nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań i domów. Jeśli mamy wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujemy o tym Policję, bądź instytucję, na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jej tożsamość, nie wpuszczając jej do środka mieszkania.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o osobach poszywających się pod pracowników wodociągów, policjanci proszą o kontakt.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here