Na stacji w Kole zaczęły działań elektroniczne wyświetlacze [FOTO]

0
211
DSC09432

Nadal trwają prace okołotorowe i wykończeniowe na stacji kolejowej w Kole. To ciąg dalszy robót związanych z modernizacją trasy E20. Przypomnijmy. Pierwszy osobowy skład, po dwóch latach wyłączenia z ruchu, przejechał przez Koło nieco ponad rok temu, a dokładnie 9 czerwca 2019 roku, o 5.24. W ramach inwestycji przebudowane zostały perony nr 1 i 2. Nowoczesne platformy zostały podwyższone do 76 cm, co ułatwia wsiadanie do wagonów. Całkowicie przebudowane obiekty mają antypoślizgową nawierzchnię. Dla osób niewidomych i niedowidzących są ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Przed deszczem chronią wiaty. Są też ławki i mała architektura. Podziemny tunel, winda i pochylnia zastąpiły schody z kładką nad torami.

Przejście i schody nadal pozostają w fazie prac wykończeniowych, ale ostatnio wzrok podróżnych przykuły zawieszone pod zadaszeniem na peronach elektroniczne wyświetlacze, informujące o godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów, które zaczęły działać.

Modernizacja linii Poznań – Warszawa jest podzielona na odcinki. Inwestycja za około 2 mld złotych jest współfinansowana z Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Czytaj także: Schodów na stacji w Kole już nie ma!

Pociągi znów są na stacji w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here