Na stacji w Kole zaczęły działań elektroniczne wyświetlacze [FOTO]

0
254
DSC09432

Nadal trwają prace okołotorowe i wykończeniowe na stacji kolejowej w Kole. To ciąg dalszy robót związanych z modernizacją trasy E20. Przypomnijmy. Pierwszy osobowy skład, po dwóch latach wyłączenia z ruchu, przejechał przez Koło nieco ponad rok temu, a dokładnie 9 czerwca 2019 roku, o 5.24. W ramach inwestycji przebudowane zostały perony nr 1 i 2. Nowoczesne platformy zostały podwyższone do 76 cm, co ułatwia wsiadanie do wagonów. Całkowicie przebudowane obiekty mają antypoślizgową nawierzchnię. Dla osób niewidomych i niedowidzących są ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Przed deszczem chronią wiaty. Są też ławki i mała architektura. Podziemny tunel, winda i pochylnia zastąpiły schody z kładką nad torami.

Przejście i schody nadal pozostają w fazie prac wykończeniowych, ale ostatnio wzrok podróżnych przykuły zawieszone pod zadaszeniem na peronach elektroniczne wyświetlacze, informujące o godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów, które zaczęły działać.

Modernizacja linii Poznań – Warszawa jest podzielona na odcinki. Inwestycja za około 2 mld złotych jest współfinansowana z Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Czytaj także: Schodów na stacji w Kole już nie ma!

Pociągi znów są na stacji w Kole