Na Rgilewce, w gminach Grzegorzew i Kłodawa, zakończyła się budowa 6 jazów

0
47

Oficjalnym przecięciem wstęgi zakończyły się prace przy odbudowie sześciu jazów na Rgilewce w gminach Grzegorzew i Kłodawa, w powiecie kolskim. Ich powstanie ma na celu złagodzenie skutków niekorzystnych zjawisk polegających na obniżaniu się poziomu wód. W ramach Programu Kształtowania Zasobów Wodnych, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu przeprowadził inwestycję, która kosztowała 10.630.817 złotych.

Jazy powstały na terenie gminy Kłodawa i Grzegorzew: w Cząstkowie, Kłodawie, Barłogach, Borysławicach Zamkowych przy moście PKP, Borysławicach Zamkowych koło ruin zamku oraz w Borysławicach Kościelnych na granicy z gminą Kłodawa. Na zakończenie przedsięwzięcia, wczoraj, tj. 7 czerwca br., uroczyście otwarty został obiekt w Barłogach. W jego otwarciu udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP Leszek Galemba, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, starosta kolski Robert Kropidłowski oraz wójt gminy Grzegorzew Bożena Dominiak.

Jazy na Rgilewce i możliwość regulacji ich działania, z jednej strony będzie zapobiegało powodziom, gdy w wyniku intensywnych opadów poziom wód się podwyższy, a z drugiej, gdy nadejdą upały i brak opadów deszczu, będzie przeciwdziałało suszy.

Czytaj także: Susza to ogromny problem. W planach budowa kolejnych jazów na Rgilewce

zdjęcia: Urząd Gminy Grzegorzew

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here