Na parkingu przy Toruńskiej w Kole. Stojakiem na rowery zniszczył samochód swojej konkubinie

0
978

Policjanci kolskiej jednostki zatrzymali we wtorek, 14 sierpnia br., 34-letniego mieszkańca gminy Osiek Mały, który metalowym stojakiem na rowery wybił szyby oraz zniszczył karoserię samochodu swojej konkubiny. Wstępnie straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 3.000 zł. Wandal za swój czyn odpowie przed sądem.

We wtorek, 14 sierpnia br., około godz. 14.30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Toruńskiej w Kole, młody mężczyzna niszczy metalowym przedmiotem samochód. We wskazane miejsce natychmiast udał się patrol. Policjanci obezwładnili furiata, gdy ten wciąż okładał metalowym kształtownikiem stojące na parkingu auto marki Alfa Romeo. Zachowanie mężczyzny jednoznacznie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2,4 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, rozzłoszczony nieporozumieniem z partnerką mężczyzna najpierw wypił alkohol, a następnie chwycił metalowy stojak do rowerów i zaczął niszczyć nim należący do kobiety pojazd. Furiat, zanim go zatrzymano, zdążył stłuc wszystkie szyby w samochodzie oraz wybić dziury w pokrywie silnika. Właścicielka pojazdu wstępnie oszacowała wysokość strat na kwotę ok. 3.000 złotych. 34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji, wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here