Na nowej stronie internetowej o wszystkich wydarzeniach z Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole

0
131
mzwik-2

W ostatnim czasie Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole może pochwalić się wieloma sukcesami. Należałoby zacząć od jednej z najstarszych niedokończonych inwestycji MZWiK-u, czyli stacji uzdatniania wody przy ulicy Zawadzkiego 7. Inwestycja trwająca od 2013 roku swój finał miała w grudniu 2019 roku po wielomiesięcznych negocjacjach Prezesa Roberta Gajdy i ugodzie podpisanej z głównym wykonawcą. Wtedy też zostały dokonane i pozytywnie zaopiniowane inspekcje sanitarne, próby ciśnieniowe i jakościowe wody. Warto zaznaczyć, że przez ten okres woda była zdatna do spożycia i pod ciągłym nadzorem wewnętrznego laboratorium oraz służb sanitarnych. Stacja uzdatniania wody nie spełniała jednak warunków finansowania zawartych w umowie z WFOŚiGW w Poznaniu, tj. maksymalnej wydajności 330 metrów sześciennych na godzinę i efektów ekologicznych. W związku z powyższym formalnie inwestycja nie mogła zostać zakończona.

Od grudnia ubiegłego roku działa też nowa strona internetowa w standardzie WCAG 2.0. Oznacza to, że można ją przeglądać na komputerze, tablecie oraz monitorze smartfonu. Nowa strona spełnia wszystkie niezbędne wymagania dostępowe dla osób niedowidzących. Witryna daje możliwość powiększania i pomniejszania czcionki oraz włączenia trybu wysokiego kontrastu. W przyszłości planuje się również dołączenie syntezatora mowy. Na stronie pojawił się również firmowy Facebook oraz link do wyrażenia zgody na otrzymywanie faktur drogą mailową w celu skrócenia procesu obsługi klienta.

Na stronie internetowej i profilu na Facebooku obecnie pojawiają się informacje o realizowanych inwestycjach na sieciach wodno-kanalizacyjnych, postępie w pracach, a co najwygodniejsze dla mieszańców Koła, bieżące informacje na temat awarii lub zaplanowanych wyłączeń wody. Strona też spełnia rolę edukacyjną w zakresie prawidłowego korzystania z sieci wodno-kanalizacyjnej. Oprócz tego można dowiedzieć się m.in. o remontach warsztatu i głównej przepompowni.

Sukcesy kolskiego MZWiK-u warto podkreślić informacją o pozyskaniu prawie 1,5 miliona złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na gospodarkę osadową w ramach realizowanego projektu pn. „Modernizacja i przebudowa oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło”. Projekt ekologicznej gospodarki osadowej finansowany w ramach dotacji z NFOŚiGW w Warszawie będzie pierwszym realizowanym w ramach tego programu w Wielkopolsce Wschodniej.

Prezes MZWiK-u Robert Gajda, w rozmowie z redakcją portalu okrągłemiasto.pl deklaruje, że takich informacji w najbliższym czasie będzie więcej.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony https://mzwik-kolo.pl/

materiał promocyjny


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here