Na liczniku, w terenie zabudowanym, miał prawie 150 km/h!

0
50

Na jednej ze służb mundurowi z kolskiej drogówki skupili swoje działania na drodze powiatowej nr 3402P. Policjanci uwagę zwracali przede wszystkim na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Łęczyca. Mężczyzna, w Krzewie, pędził osobowym citroenem z prędkością 147 km/h!

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie czekało go ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowana do warunków panujących na drodze niesie za sobą ryzyko m.in. utraty panowania nad pojazdem oraz wpływa na rodzaj i skalę doznanych w wypadku obrażeń. Policjanci apelują, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i dostosowali ją do warunków panujących na drodze. W miejscach wymagających szczególnej ostrożności, jak przejścia dla pieszych, przyjazdy dla rowerów czy skrzyżowania, należy zdjąć nogę z gazu i zachować wzmożoną czujność.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here