Muzyka chóralna na 100-lecie niepodległości

0
198

Muzyka chóralna zabrzmiała w kolskiej farze za sprawą VI Cecyliańskiego Koncertu Chórów w Kole. Tym razem jego organizacja wkomponowała się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, minioną niedzielę, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, miały wystąpić cztery zespoły: Miejski Chór Mieszany „Kanon” ze Słupcy, Licheński Chór Parafialny „Virtus Dei” z Lichenia Starego, Chór Nauczycielski Turkowskiego Towarzystwa Chóralnego z Turku oraz Chór Farny „Lutnia” im. Stanisława Moniuszki w Kole. Niestety, przed zebraną w świątyni publicznością zaśpiewały tylko dwa ostatnie.

Koncert stał się jednak okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia pracy zawodowej oraz artystycznej dyrygenta „Lutni” i wieloletniego organisty, Jana Kordylewskiego, który od władz samorządowych, miejskich i powiatowych, oraz zaproszonych gości otrzymał gratulacje, życzenia i kwiaty.

Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole oraz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here